Kościół

Figura Pana Jezusa wróciła na swoje miejsce!

Po niespełna trzech miesiącach, 27 września br., na swoje miejsce wróciła Figura Pana Jezusa w Belsku Dużym, która została zniszczona podczas nawałnicy.

Figura Pana Jezusa uległa zniszczeniu 29 czerwca podczas nawałnicy, która przeszła nad gminą Belsk Duży. Po niespełna trzech miesiącach wróciła na swoje miejsce. Słowa dotrzymał proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy – ksiądz Jarosław Siuchta, który w dzień zniszczenia obiecał mieszkańcom, że figura wróci na swoje miejsce jak najszybciej będzie to możliwe.

Renowacji podjął się kamieniarz z Belska Dużego – pan Grzegorz Bańka, który wraz ze swoimi pracownikami zrekonstruował również rękę Pana Jezusa. Malowania postumentu pod Figurę Pana Jezusa podjął się pan Robert Kępka – artysta oraz nauczyciel plastyki w belskim gimnazjum.

Figura Pana Jezusa na stałe wpisała się w krajobraz Belska Dużego. Można rzec, że Paryż ma Wieżę Eiffla, a na wjeździe do Belska, gości wita Pan Jezus. Figura postawiona w 1937 roku przez ówczesnego proboszcza Parafii pw. Świętej Trójcy – księdza Józefa Żółtka na gruncie kościelnym. Dowód na to znajdujemy w kronice parafii:
“W ogrodzie na gruncie kościelnym przy szosie w kierunku Grójca postawiono ładny pomnik Serca Pana Jezusa – ofiara miejscowego proboszcza.”

Figura Pana Jezusa zostanie poświęcona 11 listopada o godz. 12 podczas mszy świętej za ojczyznę. Tego dnia Parafia w Belsku Dużym gościć będzie księdza biskupa Rafała Markowskiego, który był również w Belsku 29 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *