Forma strzelecka GKS-u rośnie

Podopieczni Adama Czarneckiego w dwóch ostatnich sparingach strzelili rywalom aż 14. goli!

Po bardzo udanym meczu z LKS Wola Wola Chojnata wygranym przez belski GKS 8:3, tym razem gracze Adama Czarneckiego udali się do Piaseczna. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrali sparing z przedstawicielem warszawskiej B klasy. Rywalem była Jedność II Żabieniec, która w ligowej tabeli po rundzie jesiennej plasuje się na 9. miejscu.

Pierwsze fragmenty spotkania nie zapowiadały tak jednostronnego widowiska. Gospodarze próbowali utrzymywać się przy piłce, ale nic więcej im z tego nie wynikało. W 6. minucie GKS wyszedł na prowadzenie, ale sędzia spotkania odgwizdał spalonego. Kilka minut później w dobrej akcji prosto w bramkarza uderzył Piotr Franczak.

Kolejne fragmenty przyniosły już bramki dla GKS-u. Najpierw do siatki trafił Krzysztof Boroń, a dwie minuty później centrę z rzutu rożnego na gola zamienił Krystian Onuczyński, który pokonał golkipera rezerw Jedności strzałem głową. Po około pół godziny gry do siatki trafił Piotr Franczak, a belski team na przerwę schodził z przewagą trzech bramek.

Podopieczni trenera Adama Czarneckiego chcieli podwyższyć stan meczu. Już po upływie 5. minut drugiej odsłony blisko celu był Krzysztof Boroń, który strzelił w bramkarza. Chwilę później ten sam zawodnik znów nie znalazł drogi do siatki. Doskonałą okazję do zdobycia bramki miał również Adam Kaliciński. Goście sporadycznie pojawiali pod bramką Przemka Załęskiego, ale po jednym z takich wypadów zdobyli gola. Po raz kolejny blisko obrony rzutu karnego był golkiper belskiej ekipy.

Podrażniona ekipa GKS-u nie czekała długo. Nie minęło 60. sekund, a było 1:4. Doskonałą piłkę z głębi pola zagrał Krzysztof Boroń, a w pojedynku oko w oko z bramkarzem nie pomylił się Krystian Onuczyński. Kolejne bramki padły już w końcówce. Najpierw dobre mierzone uderzenie Adama Kalicińskiego znalazło się w bramce, zaś minutę później po raz drugi w meczu trafił Piotr Franczak.

W najbliższy weekend gracze Adama Czarneckiego zagrają kolejny mecz towarzyski. Tym razem ich przeciwnikiem będzie ekipa Perły II Złotokłos, która zajmuje 3. miejsce w warszawskiej B klasie.

Jedność II Żabieniec – GKS Belsk Duży 1:6 (0:3)
? 66 – Boroń 18, Onuczyński 20, 67; Franczak 33, 83; Kaliciński 82

GKS: Załęski – Krawczyk, Testowany, Kazimierski, Testowany – Kowalczyk, Onuczyński, Cieślak, Kaliciński, Franczak – Boroń oraz Testowany, Jakubik, Czarnecki.