Sport

Franczak razy cztery. Seniorzy GKS-u lepsi od rezerw Błotnicy

Grad goli obejrzeli kibice zgromadzeni na Boisku Gminnym w niedzielne popołudnie. GKS Belsk Duży w ramach 23. kolejki radomskiej klasy B wygrał 5:3 z rezerwami KS Błotnicy. Czterokrotnie do siatki rywali trafił najskuteczniejszy strzelec belskiego teamu – Piotr Franczak.

Mecz z rezerwami A-klasowej Błotnicy był idealnym spotkaniem na przełamanie. Stanisław Bilski zaryzykował. Po raz pierwszy GKS zagrał ustawieniem z trójką obrońców. W wyjściowej jedenastce tego dnia debiutował Adrian Maciak.

Niestety mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy w 12. minucie trafili do siatki Przemka Załęskiego. GKS odpowiedział szesnaście minut później. Z prawej strony boiska zacentrował w pole karne, a tam najlepiej znalazł się debiutant, Adrian Maciak, który uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Błotnicy.

Na prowadzenie Belszczanie wyszli w 39. minucie. Piłkę z lewej strony boiska dostał Mateusz Noga, który dośrodkował w pole karne. W “16” najwyżej wyskoczył Piotr Franczak, który uderzeniem głową podwyższył stan meczu.

W drugiej odsłonie gry GKS szybko wyszedł na trzy-bramkowe prowadzenie. Do siatki rywala w 58. i 62. minucie trafił Piotr Franczak, tym samym kompletując hat-tricka. Czwarte trafienie najlepszy snajpier GieKSy dołożył w 75. minucie. Gości stać było na dwa trafienia, które zdobyli bo błędach indywidualnych graczy z Belska Dużego.

Niedzielny mecz GKS-u napisał kolejną piękną historię. Na jednym boisku wystąpili bowiem ojciec i syn. Mowa o Rafale (r. 1979) i Adrianie (r. 1999) Maciakach. Jest to druga taka sytuacja w belskim klubie. W ubiegłych latach razem grali bowiem Patryk i Stanisław Bilscy.

GKS Belsk Duży – KS II Błotnica 5:3 (2:1)
Adrian Maciak 28, Piotr Franczak 39, 58, 62, 75 – ? 12, ? 69, ? 80

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 10. Jakub Wójcik, 20. Kamil Bocheński, 4. Łukasz Kołosowski – 13. Tomasz Prokopczyk, 7. Łukasz Cieślak, 5. Patryk Bilski (80, 25. Krzysztof Kowalski), 24. Rafał Maciak (70, 18. Kamil Walkiewicz), 26. Mateusz Noga (70, 8. Daniel Górzyński) – 9. Piotr Franczak (78, 3. Patryk Rybiński), 27. Adrian Maciak (60, 2. Kamil Lewandowski).

W niedzielę swoje spotkania rozgrywały również zespoły młodzieżowe belskiego GKS-u. Trampkarze starsi (r. 2004) pokonali Zwoleniankę Zwoleń 2:0, zaś młodzicy (rocznik 2006 i młodsi) musieli uznać wyższość Kraski Jasieniec, która jest spadkowiczem z 1 ligi okręgowej.

Trampkarze starsi: GKS Belsk Duży – Zwolenianka Zwoleń 2:0 (0:0)