Straż

#GaszynChallenge: Jednostki OSP włączyły się do akcji!

Wielkie brawa należą się wszystkim jednostkom OSP z terenu Gminy Belsk Duży! Włączyły się one bowiem w akcję #GaszynChallenge. Co ciekawe, teraz czas na pracowników różnych firm, samorządowców oraz szkoły!

Jako pierwsze do #GaszynChallenge przystąpiły jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego: OSP Belsk Duży i OSP Lewiczyn. Pompowały one dla chorego na SMA Wojtusia.

Następnie, jednostkę OSP Wola Łęczeszycka nominowali druhowie z Błędowa. Po tej nominacji lawina ruszyła, a pompki, tym razem dla chorej Zosi, robili druhowie z Wólki Łęczeszyckiej, Wilczogóry oraz Rożec.

Co ciekawe nie tylko jednostki OSP włączają się w akcję pomocy Zosi. Druhowie z Woli Łęczeszyckej nominowali Radę Gminy Belsk Duży, OSP Wólka Łęczeszycka – pracowników biurowych RAJPOL-u, OSP Rożce -Przedszkole Koszałek Opałek oraz pracowników firmy Auto Solid, a OSP Wilczogóra – Proboszcza Parafii w Belsku Dużym i radę parafialną oraz Grono Pedagogiczne PSP Belsk Duży.

Jak widzimy akcję #GaszynChallenge na naszym terenie rozpoczęły jednostki OSP, ale rozkręca się ona dalej! O kolejnych pompkach i pomocy chorej Zosi będziemy informować na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *