Kościół

Gdy Karol Wojtyła gościł w Lewiczynie

Za nami piękna uroczystość setnej rocznicy urodzin Papieża – Jana Pawła II. Czy wiecie, że ten Wielki Polak był kiedyś w Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie? Jak czytamy na stronie Parafii było to wydarzenie przełomowe!

–> Przełomowym wydarzeniem w 400-letniej historii Sanktuarium była uroczysta koronacja Cudownego Obrazu. 10 sierpnia 1975 r., w imieniu Ojca Świętego Pawła VI, kardynał prymas Stefan Wyszyński nałożył koronę na głowę Dzieciątka Jezus, a głowę Matki Bożej ukoronował metropolita krakowski – kardynał Karol Wojtyła.

O tym wzniosłym wydarzeniu wspomniał kardynał Karol Wojtyła jako Ojciec Święty Jan Paweł II w błogosławieństwie dla wiernych modlących się przed cudownym obrazem: “Z serca przepełnionego apostolską miłością błogosławię wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy modlić się będą przed cudownym obrazem Matki Bożej w Lewiczynie, który dane mi było koronować 10.08.1975 r. z Prymasem Tysiąclecia – Stefanem Kardynałem Wyszyńskim”.

Warto dodać, że w prezbiterium lewiczyńskiego sanktuarium znajduje się to błogosławieństwo. Jest ono wykaligrafowane na pergaminie z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II oraz z jego własnoręcznym podpisem. Księga cudów i łask za przyczyną Matki Bożej Lewiczyńskiej ciągle jest uzupełniana o niezwykłe uzdrowienia fizyczne i duchowe, a liczne nawrócenia i postanowienia odmiany życia skłaniają rzesze odwiedzających to miejsce pielgrzymów i turystów do modlitwy i refleksji nad swoim życiem.

Źródło: Sanktuarium Lewiczyn
Fot. Archiwum Parafii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *