Edukacja

Gimbel przechodzi do historii

Za nami ostatnie zakończenie roku w Publicznym Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym. Szkoła wobec reformy oświaty po roku szkolnym 2018/2019 przestała istnieć.

Zakończenie w popularnym “Gimbelu” rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Chwilę później do patrona – Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w wierszu zwróciła się polonistka – Anna Kocewiak.

Tego dnia uczniowie szkoły przekazali sztandar na ręce Samorządu Gminy Belsk Duży. W ich imieniu odebrali go: Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska oraz Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik.

Absolwenci ostatniego rocznika szkoły, która przez 20 lat łączyła okoliczne wsie, odebrali z rąk dyrektor – Janiny Pawełek dyplomy oraz wyróżnienia. Były także podziękowania dla rodziców, bez których zapewne nie byłoby sukcesów młodzieży.

Dziękowano także nauczycielom, którzy do końca zostali na okręcie pod nazwą: Gimnazjum w Belsku Dużym. Dyrekcja słowa uznania oraz pamiątkowe książki skierowała również do osób, które przez 20 lat pomagały tworzyć piękną historię Gimbela.

Samorządowcy na czele z Wójtem Gminy Belsk Duży – Władysławem Piątkowskim podziękowali również osobie, która stała na czele belskiego gimnazjum przez 20 lat. Mowa o Janinie Pawełek, która została również uhonorowana medalem pamiątkowym. Ten sam medal trafił w ręce Joanny Bodych, Tomasza Fliszkiewicza oraz Doroty Jaworskiej.

Krótki program artystyczny w wykonaniu ostatniego rocznika wzruszył zebranych. Na scenie pojawili się także absolwenci z lat ubiegłych, którzy wykonali m.in. piosenkę Queen – The Show Must Go On.

I tak właśnie dobiegła końca piękna historia. Po 20 latach Gimnazjum przestaje istnieć. Teraz w budynku uczyć będą się dzieci z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *