Sport

GKS Belsk Duży powrócił na boiska

W połowie marca do rozgrywek pod egidą Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej po przerwie zimowej powróciły zespoły GKS Belsk Duży. W rundzie wiosennej klub reprezentują cztery drużyny. Jedna seniorska oraz trzy młodzieżowe.

GKS Belsk Duży to klub, który powstał w 2006 roku. W tym momencie zrzesza około siedemdziesięciu zawodników. Ponad czterdziestu z nich to piłkarze, którzy grają w zespołach młodzieżowych. Resztę stanowią seniorzy.

O włos od awansu
Najmłodszym zespołem GKS-u zgłoszonym do rozgrywek w rundzie wiosennej są młodzicy (rocznik 2006 i młodsi). Jesienią 2018 roku podopieczni Daniela Piechala do końca bili się o awans do I ligi okręgowej. W ośmiu spotkaniach zdobyli szesnaście punktów i do promocji na wyższy szczebel rozgrywkowy zabrakło im zaledwie dwóch punktów. Wiosną młodzi adepci futbolu rywalizują z ekipami z Jasieńca, Warki, Mogielnicy, Promny oraz Białobrzegów.

Awans bez straty punktów
Przed trampkarzami młodszymi GKS-u Belsk Duży nie lada wyzwanie! Piłkarze z rocznika 2005 jesienią wywalczyli awans do I ligi okręgowej. Stało się tak po raz pierwszy w trzynastoletniej historii klubu. W ośmiu spotkaniach futboliści zdobyli 24 punkty (bramki 37:5). Teraz o zwycięstwa jest o wiele trudniej. W ligowych spotkaniach belszczanie grają z ekipami z Potworowa, Radomia (dwie drużyny), Grójca, Iłży oraz Garbatki-Letnisko. Na razie do swojego dorobku dopisali jeden komplet punktów. 23 marca br. GKS wygrał w Garbatce-Letnisko z miejscowym Plonem 4:1.

Ósmoklasiści do boju
Od rundy wiosennej GKS reprezentuje nowo powstała grupa. To rocznik 2004, złożony w większości z zawodników, którzy w tym roku zakończą naukę w szkole podstawowej. Trampkarze starsi bardzo dobrze weszli w ligowy sezon. Na inaugurację ograli Proch Pionki 5:2, zaś w drugim spotkaniu odprawili z kwitkiem drużynę Pilicy Nowe Miasto nad Pilicą 4:3. W obu spotkaniach wyróżniał się Kacper Cyranowicz. Uczeń ósmej klasy PSP Belsk Duży miał udział przy siedmiu z dziewięciu trafień zespołu (5 bramek, 2 asysty). Przed młodymi piłkarzami jeszcze spotkania z ekipami z Białobrzegów, Radomia, Mogielnicy oraz Zwolenia.

Powalczą o baraże?
Dobrą pozycję wyjściową do walki o A klasę mieli po rundzie jesiennej seniorzy GKS-u, którzy zajmowali czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do lidera. Podopieczni Stanisława Bilskiego udanie rozpoczęli rozgrywki. W Odrzywole pokonali KS Wysokin 7:4, choć do około 60. minuty przegrywali 1:4. W kolejnych spotkaniach nie było już tak dobrze. Belszczanie przegrali z liderującym Blaskiem Odrzywół 1:2 oraz zremisowali w derbach powiatu grójeckiego z GPSZ Głuchów 1:1. Wciąż jednak jest szansa na wywalczenie drugiego miejsca, które w tym sezonie daje baraż. Wypada tylko trzymać kciuki za seniorską ekipę z Belska Dużego!

Promocja regionu
Jak widać poprzez rozgrywki piłkarskie na terenie dawnego województwa radomskiego GKS Belsk Duży dumnie promuje Naszą Gminę. Ponadto zespoły walczą jak równy z równym z drużynami, których seniorzy grają o wiele wyżej niż belski klub. Wygrane w Pionkach, Garbatce-Letnisko dodają młodym piłkarzom siły do kolejnych ciężkich treningów, które jak widać przynoszą efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *