GKS lepszy od Iskry

Seniorzy GKS-u Belsk Duży z drugim ligowym zwycięstwem. Tym razem przed własną publicznością pokonali Iskrę Zbrosza Duża 2:1!

Początek spotkania był wyrównany. Później lekką przewagę zaczęli mieć podopieczni Mateusza Norberciaka. W pierwszych 30. minutach to GKS uderzał na bramkę rywala pięciokrotnie.

W końcu, w 41. minucie Belszczanie wyszli na prowadzenie. Piotr Franczak próbował pokonać golkipera gości z najbliższej odległości. Ten odbił futbolówkę, po drodze dotchnął ją jeszcze obrońca. W końcu jednak w dobrym miejscu znalazł się Adam Kaliciński, który wcisnął piłkę do siatki.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała. W 62. minucie padła jednak kolejna bramka dla GKS-u. Volodymyr Lytvyn wykonywał rzut wolny z około 70. metrów. Ukraiński stoper wstrzelił mocno futbolówkę w pole karne. Ta zrobiła kozioł przed bramkarzem, przelobowała go i… Wpadła do siatki.

Po golu na 2:0 gra dalej była wyrównana. Goście mieli swoje dogodne sytuacje, zaś GKS próbował podwyższyć stan meczu. Bardzo blisko był Kacper Cyranowicz. Piłka po jego strzale zza “16” zatrzymała się na słupku.

W końcu, w doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do Iskry. Po zamieszaniu w polu karnym płaskim uderzeniem z około 15. metrów debiutującego między słupkami Dominika Sankowskiego pokonał Jakub Fołtyn.

Po sobotnim spotkaniu GKS Belsk Duży awansował na pozycję lidera radomskiej klasy B. Taki stan rzeczy może utrzymać się do kolejnych spotkań. Za tydzień kolejne ciężkie spotkanie. Podopieczni Mateusza Norberciaka zagrają w Stromcu z miejscowym GKS-em. Początek meczu o godz. 17:00 (niedziela – 30 sierpnia).

GKS Belsk Duży – Iskra Zbrosza Duża 2:1 (1:0)
Adam Kaliciński 41, Volodymyr Lytvyn 62 – Jakub Fołtyn 90

GKS Belsk Duży: 1. Dominik Sankowski – 19. Michał Norberciak (89, 2. Daniel Górzyński), 3. Volodymyr Lytvyn, 20. Kamil Lewandowski (C), 17. Damian Górzyński II (87, 24. Mateusza Jakóbczak) – 8. Jan Rybicki, 4. Damian Krawczyk (75, 21. Cezary Komorowski), 23. Rafał Maciak, 7. Adam Kaliciński (89, 18. Krzysztof Kowalski) – 9. Kacper Cyranowicz, 13. Piotr Franczak.

Iskra Zbrosza Duża: Paweł Czerwiński – Robert Grabowski, Adrian Paździerski, Norbert Kot, Damian Sieradzki – Michał Sowiński, Krzysztof Białkowski, Michał Zawadzki, Jakub Fołtyn – Krzysztof Budyta, Arkadiusz Wodziński.
Grali także: Grzegorz Budyta, Robert Sobczyk, Maksymilian Stępień, Sebastian Sieńko.