Sport

GKS melduje się w kolejnej rundzie Pucharu!

GKS Belsk Duży pokonał KS Lesznowola w I rundzie Mirax Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Podopieczni Mateusza Norberciaka udanie zainaugurowali więc granie w 2020 roku.

ZAPIS WIDEO Z CAŁEGO SPOTKANIA DOSTĘPNY PONIŻEJ:

Mecz Pucharu Polski: GKS BELSK DUŻY – KS Lesznowola

Opublikowany przez belskduzy24.pl Niedziela, 26 lipca 2020

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla GKS-u. Debiutującego między słupkami – Damiana Górzyńskiego pokonał strzałem z dystansu Oskar Sygnarek. Pierwsze 25. minut w wykonaniu ekipy z Belska Dużego było ospałe. Goście mieli swoje okazje, ale nie potrafili zamienić ich na bramkę. Dopiero pod koniec pierwszej części gry belska jedenastka zaczęła łapać kontakt z przeciwnikiem.

Drugie 45. minut rozpoczęło się rewelacyjnie dla teamu z Belska Dużego. O strzał z dystansu pokusił się Kacper Cyranowicz. Najmłodszy debiutant w historii GKS-u (niespełna 16 lat) zdobył swojego pierwszego gola w seniorskiej piłce.

Druga bramka dla gospodarzy padła po godzinie gry. Rafał Maciak dograł do Kacpra Cyranowicza, ten popędził na bramkę i wygrał pojedynek oko w oko z golkiperem Lesznowoli.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a GKS Belsk Duży drugi raz w historii awansował do II rundy regionalnego Pucharu Polski. Losowanie tej fazy rozgrywek nastąpi w poniedziałek, 3 sierpnia 2020 roku. Początek zmagań ligowych w połowie sierpnia.

GKS Belsk Duży – KS Lesznowola 2:1 (0:1)
Kacper Cyranowicz 46, 60 – Oskar Sygnarek 7

GKS Belsk Duży: 1. Damian Górzyński I – 6. Marcel Podsiadło (75, 16. Kamil Walkiewicz), 3. Kamil Lewandowski (K), 4. Volodymyr Lytvyn, 2. Damian Wysocki (90, 24. Mateusz Jakóbczak)– 21. Cezary Komorowski (88, 20. Dominik Rudnicki), 11. Jan Rybicki, 8. Damian Krawczyk, 23. Rafał Maciak, 19. Michał Norberciak (61, 7. Damian Górzyński II)– 9. Kacper Cyranowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *