Sport

GKS przegrywa z Blaskiem

Seniorzy GKS-u Belsk Duży ulegli w sobotnie przedpołudnie, 23 marca br. Blaskowi Odrzywół. Porażka z liderem oznacza, że podopieczni Stanisława Bilskiego do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem tracą już osiem punktów.

Lider bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. W 2. minucie do siatki Załęskiego trafił Stefaniak. Stracona bramka mobilizująco podziałała na graczy z Belska Dużego. W 16. minucie po ładnej akcji i zagraniu Prokopczyka w pole karne blisko szczęścia był Piotr Franczak. Chwilę później był już jednak remis. Z rzutu wolnego zacentrował Cieślak. W polu karnym najwyżej wyskoczył Franczak, który zgrał futbolówkę na 8. metr do Maciaka. Ten uderzył pewnie pokonując Guta.

Po 38. minutach gry podopieczni Bilskiego mieli kolejną doskonałą okazję. Z bliskiej odległości strzelał Wójcik, lecz gracze Blasku wybili futbolówkę sprzed linii bramkowej.

Gdy już wszyscy myśleli o przerwie do głosu znów doszli przyjezdni z Odrzywołu. Sułecki wykorzystał błąd defensywy Belszczan i pewnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Załęskiego.

Druga część meczu była wyrównana. Brakowało klarownych sytuacji. Bliżej strzelenia gola był Blask, lecz nie potrafił postawić kropki nad “i”.

Do ataku zespół z Belska Dużego rzucił się w końcowych fragmentach gry. Oblężenie bramki Blasku trwało około 5. minut. Blisko szczęścia był Franczak, lecz piłkę po jego uderzeniu odbił bramkarz.

Blask Odrzywół wygrywając sobotnie spotkanie oddalił się od GKS-u na 8. punktów. Belszczanie w tabeli plasują się na 4. miejscu (przed GKS jest Sadownik Błędów i GKS Stromiec). Podopieczni Bilskiego kolejny mecz rozegrają w niedzielę 31 marca. W derbach powiatu grójeckiego udadzą się do Głuchowa na mecz z miejscowym GPSZ.

GKS Belsk Duży – Blask Odrzywół 1:2 (1:2)
Maciak 21 – Stefaniak 2, Sułecki 45+1

GKS: 1. Przemysław Załęski – 19. Bartosz Jakóbowski, 18. Radosław Skonieczny, 10. Jakub Wójcik, 6. Łukasz Kołosowski – 17. Mateusz Noga, 23. Rafał Maciak (C) (65, 5. Arkadiusz Gwadera), 9. Patryk Bilski, 7. Łukasz Cieślak, 17. Mateusz Noga (55, 8. Arkadiusz Bogucki) – 3. Piotr Franczak.

Rezerwowi: 4. Rafał Kolasa, 20. Daniel Górzyński, 21. Kamil Walkiewicz, 14. Patryk Rybiński

Tabela: Nice-Sport 2 Klasa B, gr. Radom II

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *