GKS remisuje z liderem

Wciąż na pierwszy komplet punktów czekają gracze GKS-u Belsk Duży. W meczu 6. kolejki podopieczni Tomasza Niemirskiego sprawili niespodziankę, remisując z liderem – Legionem II Głowaczów 0:0.

To był najcięższy mecz w tym sezonie. Do Głowaczowa GKS pojechał bez kilku podstawowych zawodników. Swoją szansę dostali więc zmiennicy.

Pierwsza połowa była wyrównana. Podopieczni Niemirskiego próbowali zaskoczyć rywala strzałami z dystansu oraz zagraniami ze stałych fragmentów gry. Po jednym z rzutów wolnych piłka nawet wpadła do siatki, lecz na pozycji spalonej znajdował się Piotr Franczak.

Gospodarze odpowiedzieli groźnym uderzeniem w sytuacji jeden na jeden z Przemysławem Załęskim, lecz golkiper GKS-u popisał się doskonałą paradą.

Drugie 45. minut rozpoczęło się od ataków gospodarzy z Głowaczowa. W żaden sposób nie potrafili oni jednak pokonać dobrze spisującego się między słupkami Przemysława Załęskiego.

GKS swoje stuprocentowe okazje miał w końcówce meczu. Najpierw w poprzeczkę uderzył Kamil Walkiewicz, zaś chwilę później po rzucie wolnym, głową do siatki trafił Piotr Franczak. Niestety obaj piłkarze belskiego klubu w swoich akcjach byli na pozycji spalonej…

Przed meczem wszyscy braliby ten remis w ciemno. Po meczu jest jednak wielki niedosyt. GKS w przetrzebionym składzie potrafił postawić się liderowi. Teraz dwa tygodnie przerwy, ponieważ GKS w najbliższej kolejce pauzuje, a już 8 października o godz. 15 mecz z Zorzą w Klwowie!

Legion II Głowaczów – GKS Belsk Duży 0:0

Legion II: Krynicki – Walendzik, Kłos, Durajczyk, Rotuski – Badowicz, Krystian Niziński, Mikocki (Szczepaniak), Kamil Niziński (Grzelak), Król (M.Postek) – Siębor.
GKS: Załęski – Krawczyk, Namielski D, Bocheński, Kolasa – Rybiński, Sieńko, Bogucki, Prokopczyk, Walkiewicz – Franczak (C).