Sport

GKS rozpoczyna granie. Na początek Puchar Polski

Seniorzy GKS-u Belsk Duży rozpoczynają oficjalne granie! Na początek zmierzą się w 1. rundzie okręgowego Pucharu Polski z przedstawicielem radomskiej A klasy. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Gminnym w niedzielę o godz. 17:00.

Na przeciw GKS-u stanie drużyna KS Błotnicy. Reprezentant radomskiej A klasy ostatni sezon zakończył na bezpiecznym 8. miejscu z dorobkiem 46. punktów. Po sezonie w ekipie z powiatu białobrzeskiego nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Po wielu latach postanowiono pożegnać się z Mariuszem Barszczem. W sezonie 2021/2022 Błotnicę trenować będzie Daniel Grymuła (wychowanek Broni Radom, wcześniej trener w Iłżance Kazanów oraz Oronce Oronko).

Niedzielny przeciwnik belskiego zespołu ma za sobą dwie gry kontrolne. KS Błotnica wygrała 2:1 z Akcją Jastrzębia oraz zremisowała w szalonym spotkaniu z KS Maków 6:6.

Zgoła odmienne nastroje panują po meczach kontrolnych w ekipie z Belska Dużego. Podopieczni trenera Mateusza Norberciaka dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Belski team przegrał 1:3 z Kraską Jasiniec oraz 2:9 z GPSZ Głuchów. W ekipie GKS-u w meczach tych brakowało jednak kilku podstawowych zawodników. Formą strzelecką w obu spotkaniach popisał się Krzysztof Boroń, który trafił do siatki rywali trzykrotnie.

To będzie już kolejna pucharowa potyczka w historii GKS-u. W ostatnim sezonie belszczanie w 1. rundzie pokonali KS Lesznowola. Niestety kolejne spotkanie przyniosło porażkę z Akcją Jastrzębia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *