Sport

GKS rozpoczyna piłkarską wiosnę

Gracze GKS-u Belsk Duży meczem na własnym boisku z Jaguarem Wolanów zainaugurują zmagania w rundzie wiosennej. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 26 marca godz. 14:00.

Przed rozpoczęciem rundy podopieczni Adama Czarneckiego rozegrali szereg gier kontrolnych. Wygrali aż siedem z nich, zremisowali jedno spotkanie oraz w jednym meczu uznali wyższość rywali. W tym czasie strzelili 27 bramek, tracąc 14 trafień. Skutecznością wyróżnił się najlepszy strzelec belszczan – Piotr Franczak (autor 8 goli).

Sparingi zima 2023:
GKS Belsk Duży – Wulkan Zakrzew 3:1 (Lewandowski x2, Kempka)
GKS Belsk Duży – LKS Radzice 4:1 (Franczk x2, Kowalczyk x2)
GKS Belsk Duży – GPSZ Głuchów 5:6 (Boroń, Onuczyński, Franczak, Kilen, Maciak)
GKS Belsk Duży – Victoria Głosków 4:2 (Boroń, Onuczyński, Franczak x2)
GKS Belsk Duży – Blask Odrzywół 2:2 (Franczak, Demianko)
GKS Belsk Duży – Sokół Regnów 7:1 (Demianko x4, Parshyn, Maciak, Franczak)
GKS Belsk Duży – Błękitni Korytów 2:1 (Franczak, Parshyn)

Niedzieli przeciwnicy belskiego zespołu w sparingach również pokazali się z bardzo dobrej strony. Wygrali trzy z nich, raz zremisowali oraz musieli uznać wyższość Oronki Orońsko i Zodiaka Sucha, a więc zespołów z radomskiej A klasy.

W jesiennym spotkaniu obu zespołów górą byli piłkarze z Belska Dużego, którzy wygrali w Wolanowie 4:1. Na listę strzelców wpisali się wtedy: Piotr Franczak x2, Filip Kowalczyk oraz Patryk Bilski. Jak będzie w niedzielę? Wszystkich fanów piłki nożnej zapraszamy na Stadion Gminny przy ul. Szkolnej. Początek spotkania o godz. 14:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *