Sport

GKS rozpoczyna sezon od Pucharu Polski

Meczem regionalnego Pucharu Polski rozpoczną sezon 2020/21 podopieczni Mateusza Norberciaka z GKS-u Belsk Duży. Rywalem będzie KS Lesznowola.

Seniorzy GKS-u rozegrają pierwszy oficjalny mecz od 8 miesięcy. Ostatni pojedynek to runda jesienna sezonu 2019/20, kiedy to piłkarze z Belska pokonali na wyjeździe Jaguara Wolanów.

Teraz czas na nowe otwarcie. W oficjalnym starciu zadebiutuje trener, ale również kilku nowych zawodników. Wśród nich są m.in. Kacper Cyranowicz, Marcel Podsiadło i Dominik Rudnicki czyli zawodnicy urodzeni w 2004 roku. Ten pierwszy, jeśli w niedzielę zagra choć minutę może zostać najmłodszym debiutantem w historii seniorów GKS-u.

Rundę jesienną belski klub rozpocznie z nowym bramkarzem. Kontuzjowanego Przemka Załęskiego zastąpi Damian Górzyński. Zawodnik urodzony w 1992 roku w przeszłości reprezentował barwy Mogielanki Mogielnica. Co ciekawe popularny “Nizin” pochodzi z Wólki Łęczeszyckiej (gm. Belsk Duży).

Samo niedzielne starcie będzie inne niż zwykle, bowiem zostanie rozegrane w nowej, koronawirusowej rzeczywistości. Na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym nie będzie kibiców. Takie wytyczne wydał Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, który zarządza rozgrywkami.

Początek niedzielnego spotkania o godz. 17:00. Jeśli się uda we współpracy z GKS-em Belsk Duży zostanie przeprowadzona relacja LIVE ze spotkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *