Kościół Organizacje pozarządowe Samorząd

Gmina Belsk Duży ugościła pielgrzymów

Mieszkańcy Gminy Belsk Duży wykazali się wielką gościnnością. W weekend 6-7 sierpnia na terenie kilku miejscowości gościli pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę.

W sobotę, 6 października na terenie gminy Belsk Duży gościła Świderska Pielgrzymka Rodzin. Zmierzający na Jasną Górę mieli możliwość posilenia się przy OSP Wilczogóra. Nocowali natomiast w Rożcach oraz Aleksandrówce.

Dzień później do Belska Dużego zawitała 311. Warszawska Pielgrzymka Piesza. Na progu belskiej parafii pielgrzymów powitali: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek oraz proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy – ks. Jarosław Siuchta. Na ponad 3 tysiące osób zmierzających do Częstochowy czekały gorące posiłki, słodycze ufundowane przez Ferrero Polska, owoce i ciasta. Wszystko dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu mieszkańców Belska Dużego i okolicznych wsi. – Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Belsku Dużym i ofiarności naszych parafian udało się ugościć pielgrzymów serwując im między innymi ciepłe posiłki. Słowa uznania kieruję również do druhów z OSP Belsk Duży, Stowarzyszenia Aktywni dla Belska, Kół Gospodyń Wiejskich z Belska Dużego, Rębowoli i Bodzewa, mieszkańców parafii, a także państwa sołtysów i radnych gminnych – powiedział ks. Jarosław Siuchta.

Po południu pielgrzymi z Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej zatrzymali się natomiast w Rębowoli. Już po raz kolejny dzięki gościnności Tomasza Korczaka, który udostępnił swój prywatny park, pielgrzymi mogli przez chwilę odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi kilometrami w drodze do Maryi. Nocowali oni natomiast na terenie Parafii św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach, w miejscowości Wola Łęczeszycka. 

Pielgrzymów ugoszczono również na terenie Sanktuarium w Lewiczynie. O ciepłe posiłki zadbały tutaj panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Na Obcasach”, a także parafianie z okolicznych wsi: Grotowa, Boruty Oczesał, Skurowa czy Zaborówka. Obecni byli też państwo: Kołacińscy oraz Klepaczowie z cukierni w Grójcu. Oprócz pysznych zup pielgrzymi mogli skosztować pulpetów z kaszą, swojskich ogórków czy jabłek. Na najmłodszych czekały natomiast słodycze. W Miejscowość również wykazała się wielką gościnnością. Część z gości nocowała w Domu Pielgrzyma oraz na terenie PSP im. UNICEF w Lewiczynie, gdzie miała rozbite namioty.

Gmina Belsk Duży po raz kolejny pokazała, że ma wielkie serce. Na terenie naszej małej ojczyzny jest wiele osób oraz stowarzyszeń, którym nie jest obce pomaganie drugiemu człowiekowi. A to nie koniec! W środę, 10 sierpnia na terenie PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym gościć będzie pielgrzymka rowerowa.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *