Edukacja Straż

Gminne zmagania dla uczniów z Łęczeszyc

Za nami eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowanego przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Belsku Dużym. Gospodarzem konkursu była tradycyjnie Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Konkursowe zmagania powróciły po przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku do gminnych zmagań przystąpiło piętnaścioro uczestników ze szkół podstawowych z Belska Dużego i Łęczeszyc. Uczniowie podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy I – IV i V – VIII.

W konkursowej komisji zasiedli: Komendant Gminny ZOSP RP – dh Marcin Błoński, dh Michał Kołacz z OSP Belsk Duży oraz dh Wojciech Dominiak (OSP Lewiczyn). Zmaganiom przyglądał się również Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP – dh Roman Woźniak.

Władze gminy reprezentował natomiast Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, który jest zarazem Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Sekretarz Gminy – Renata Ostatek. Nie zabrakło również gospodarza belskiej szkoły – dyrektor Teresy Bogdańskiej i wicedyrektor Moniki Kapciak. Dzieci i młodzież do konkursu przygotowały natomiast panie: Edyta Kwiatkowska (PSP Belsk Duży) oraz Monika Walewska (PSP Łęczeszyce).

Uczniowie mieli do pokonania dwa etapy zmagań. Po teście wiedzy, który obejmował dwadzieścia pytań najlepsza piątka z każdej kategorii przechodziła do egzaminu ustnego, w którym między innymi musiała opowiedzieć w kilku słowach o armaturze przygotowanej przez konkursową komisję. Po podsumowaniu wyników okazało się, że w obu kategoriach wiekowych najlepsi okazali się uczniowie PSP Łęczeszyce!

Końcowe wyniki klas I-IV:
1. Marcel Wójcik (PSP Łęczeszyce)
2. Maja Antolik (PSP Łęczeszyce
3. Szymon Kołacz (PSP Belsk Duży)

Końcowe wyniki klas IV-VIII:
1. Gabriela Michalczak (PSP Łęczeszyce)
2. Maja Jakubczak (PSP Łęczeszyce)
3. Ignacy Sibilski (PSP Łęczeszyce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze sponsorowane przez firmę Ferrero. Podczas trwania konkursu można było natomiast skosztować słodkości od naszego lokalnego producenta oraz napić się soków jabłkowych ufundowanych przez Arno Group.

Do najlepszej trójki obu kategorii trafiły również bony podarunkowe o wartości kolejno: 250 złotych (1 miejsce), 150 złotych (2 miejsce) oraz 100 złotych (3 miejsce). Wręczali je Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – dh Roman Woźniak, Komendant Gminny ZOSP RP – dh Marcin Błoński oraz członkowie konkursowej komisji oraz dyrekcja szkoły.

– Dziękuję, że w naszych szkołach podchodzi się poważnie do ochrony przeciwpożarowej. To są rzeczy bardzo przydatne na przyszłość. Mam nadzieję, że w przyszłości to wy, uczestnicy dzisiejszego konkursu zostaniecie strażakami. Gratuluję wam odwagi i uczestnictwa w tym konkursie – powiedział Wójt Gminy Belsk Duży, Władysław Piątkowski do młodych uczestników turnieju. Uczniom gratulowała również Teresa Bogdańska. – Mam nadzieję, że ta odwaga, przystąpienia dziś do konkursu, zaprocentuje u was w przyszłości – powiedziała dyrektor PSP Belsk Duży.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali także ciekawe albumy, a dwie najlepsze osoby w każdej z kategorii będą reprezentować Gminę Belsk Duży w etapie powiatowym, który odbędzie się w Grójcu najprawdopodobniej na początku marca.

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *