Harcerstwo

Harcerska zbiórka na rzecz Domu Dziecka!

Po raz kolejny Szczep Drużyn Harcerskich im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego organizuje zbiórkę na rzecz Domu Dziecka im. ks. Baudouina w Warszawie!

W placówce znajdują się dzieci kilkumiesięczne, w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz nastolatkowie. Jak co roku potrzebne jest w zasadzie wszystko: 
– ubrania
– obuwie
– zabawki
– materiały dydaktyczne (bloki rysunkowe, kredki, flamastry, farby, itd.)
– suche produkty (płatki śniadaniowe, kisiele, budynie, itd.)
– środki czystości
– inne rzeczy, takie jak piżamy, kapcie, bielizna.

Biorąc pod uwagę, że w ostatnim punkcie zostały wymienione rzeczy najbardziej osobiste – Harcerze będą się starać uzbierać jakąś sumę gotówki, by móc zakupić je nowe, dlatego pomoc finansowa jest również mile widziana.

Jak co roku, Szczep liczy na dobre serca zarówno mieszkańców gminy Belsk Duży, ale i innych miejscowości, gmin, które chciałyby pomóc. Każdy, nawet najdrobniejszy gest jest ważny!

W poprzednich latach dzieciaki otrzymały między innymi: nowy dywan, koce, pościele, poduszki. To wszystko udało się kupić dzięki prywatnym darczyńcom. Ponadto dostały dużo ubrań, książek, zabawek, suchych produktów, rzeczy niezniszczonych, ale z drugiej ręki, które służą im do tej pory.

Jeśli chcesz wesprzeć tę inicjatywę, przynieść coś od siebie, wspomóc zbiórkę finansowo, można skontaktować się telefonicznie z koordynatorką projektu pwd. Martyną Wyrzykowską – numer tel. 665 977 120.

Rzeczy można też przynosić do PSP Łęczeszyce i przekazywać harcerzom!! Zbiórka trwa do 22 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *