Edukacja Samorząd

Historycznie uzdolniony

Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie – Szymon Witczak uzyskał w roku szkolnym 2019/2020 tytuł laureata Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Historii!

Aby zostać laureatem należało wykazać się wysoką i wszechstronną wiedzą historyczną, począwszy od epoki starożytnej, a kończąc na czasach współczesnych. Szymona cechuje ogromna chęć do nauki, wytrwałość i pasja. Jest świadomy swoich osiągnięć, ale przy tym bardzo skromny. Dzięki tytanicznej pracy, lekturze tysięcy stron książek historycznych, górach rozwiązanych testów, dodatkowo także za sprawą wrodzonego talentu i pasji udawało mu się wielokrotnie osiągać sukcesy w konkursach historycznych. Zdobycie przez ucznia PSP im. UNICEF tytułu laureata w tegorocznym wojewódzkim konkursie przedmiotowym jest pięknym zwieńczeniem jego wszelkich dokonań na polu edukacji historycznej.

Warto wspomnieć, że Szymon Witczak od trzech lat zdobywał pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym.

Znakomite osiągnięcie Szymona Witczaka nie przeszło bez echa. We wtorek, 30 czerwca br. w belskim Urzędzie Gminy uczniowi z Lewiczyna gratulowali: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska. Pamiątkowy dyplom wręczono również nauczycielowi historii – Danielowi Wawryniukowi, który przygotował Szymona do konkursu.

Portal belskduzy24.pl gratuluje Szymonowi i trzyma kciuki za kolejne sukcesy!

Źródło: PSP Lewiczyn / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *