Sport

Hit na początek. Seniorzy GKS-u rozpoczynają rozgrywki

Po ponad półrocznej przerwie do gry o punkty wracają seniorzy GKS-u Belsk Duży. Na początek podopiecznych Mateusza Norberciaka czeka hit kolejki, mecz z liderem GKS-em Stromiec!

Długa to była przerwa od rozgrywek. Ostatni mecz GKS rozegrał jeszcze w październiku ubiegłego roku. Na Boisku Gminnym w Belsku Dużym zwyciężył 5:1 ze Strażakiem Wielogóra i przyklepał sobie trzecie miejsce po rundzie jesiennej. W tej samej kolejce odbył się hit rundy. W Stromcu GKS pokonał KP Stanisławice 6:2 i bez porażki zakończył zmagania.

Podopieczni Mateusza Norberciaka mieli rozpocząć wiosenne granie 11 kwietnia meczem z Jaguarem Wolanów u siebie. Później powinni grać z Iskrą Zbrosza Duża. Te dwie kolejki jednak zostały odwołane i całe zmagania rozpoczną się w najbliższy weekend.

A rozpoczną się od razu z wysokiego „C”. Do Belska Dużego przyjedzie drużyna GKS-u Stromiec, która w rundzie jesiennej była nie do powstrzymania. Osiem meczów – osiem zwycięstw to bilans ekipy prowadzonej przez Mariusza Nowaka.

GKS Stromiec jest więc na autostradzie do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Podopieczni Nowaka w każdym meczu strzelają średnio 4,75 bramki. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Prokopczyk, który trafił do siatki rywali aż 18-krotnie. Mimo dużej ilości strzelonych bramek, goście niedzielnego starcia tracą około 1,5 bramki na mecz, i tylko w jednym meczu zdołali zachować czyste konto (wygrana 6:0 z Jaguarem Wolanów).

Drużynie z Belska Dużego przyjdzie więc zagrać z niesamowicie skutecznym rywalem. Kluczem do zwycięstwa może być więc dobra gra w obronie i wykorzystywanie sytuacji pod bramką rywala. O to może być nieco łatwiej niż w rundzie jesiennej bowiem GKS wzmocniło kilku zawodników. Belski klub zasilił pochodzący stąd (obrońca Daniel Jakubik ostatnio Rozwój Warszawa), napastnik/ obrońca Krzysztof Boroń (ostatnio LKS Osuchów), a także Łukasz Kołosowski (GPSZ Głuchów) oraz Dariusz Pardak. Do zespołu po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił również Przemek Załęski.

Co czeka nas więc w niedzielne przedpołudnie? Na pewno ciekawe widowisko, które niestety odbędzie się bez kibiców. Jak udało nam się ustalić GKS planuje relacje LIVE z tego wydarzenia. Początek spotkania o godz. 11:00!