Harcerstwo

Hm. Tomasz Fliszkiewicz odznaczony!

Hm. Tomasz Fliszkiewicz uhonorowany Medalem „Pro Patria”. Komendant Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym odebrał odznaczenie z rąk Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – Jana Józefa Kasprzyka.

1 lipca br. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie podsumowano majowe obchody 75. rocznicy bitwy o Monte Casino. Szef UdSKiOR – Jan Józef Kasprzyk postanowił uhonorować harcerzy, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem w przygotowanie tych obchodów. Wśród wyróżnionych znalazł się hm. Tomasz Fliszkiewicz, nauczyciel języka polskiego w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach, a zarazem twórca harcerstwa na terenie gminy Belsk Duży.

To wyraz naszej wdzięczności dla polskich harcerzy ze wszystkich organizacji harcerskich za to, że wypełniliście tak wspaniale wolę i testament żołnierzy 2. Korpusu Polskiego. Bo każdy z nas pamięta o tym przesłaniu, tym testamencie i tym w zasadzie rozkazie, jaki w 1969 r. wypowiedział gen. Władysław Anders, przekazując opiekę nad tą wspaniałą nekropolią, symbolem chwały i dumy polskiego oręża, jaką jest Monte Cassino i cmentarz tam się znajdujący pod opiekę polskich harcerzy – powiedział podczas ceremonii Jan Józef Kasprzyk.

Panu Tomaszowi serdecznie gratulujemy odznaczenia!

Fot: www.kombatanci.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *