Edukacja

I Mazowiecki Zjazd Szkół im. Papieża Jana Pawła II

12 kwietnia przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, w tym poczet sztandarowy oraz przedstawiciele SU wraz z Dyrekcją Szkoły – panią Małgorzatą Więckowską i panią Hanną Jasińską oraz opiekunami panią Renatą Włodarską, panią Iloną Szymańską i panem Łukaszem Wiśnikiem udali się na I Mazowiecki Zjazd Szkół im. Papieża Jana Pawła II do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 

Po rejestracji delegacji szkół z pocztami sztandarowymi odprawiona została uroczysta msza święta celebrowana przez Arcybiskupa Kazimierza Kardynała Nycza. W uroczystości uczestniczyło ponad czterdzieści szkół i placówek oświatowych. Następnie uczestnicy zjazdu wysłuchali krótkiej i bardzo przemawiającej do wyobraźni młodych ludzi prelekcji red.Brygidy Grysiak, która podzieliła się ze zgromadzonymi swoimi przemyśleniami dotyczącymi Jana Pawła II i jego nauki w życiu codziennym.

Zaprezentowano także spektakl słowno muzyczny dotyczący Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy zjazdu zjedli pyszny obiad i udali się na zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej, Panteonu Wielkich Polaków, wystaw okolicznościowych o św. Janie Pawle II i innych. Opiekunowie wzięli udział w spotkaniu z Dyrektorem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Spotkanie zaowocowało możliością wypożyczenia jednej z wystaw o Janie Pawle II, która zostanie zaprezentowana podczas zbliżającej się Wieczornicy Papieskiej. Udało nam się nawiązać kontakt z innymi placówkami im. Jana Pawła II i przeżyć niezapomniane chwile. Na pewno wybierzemy się na zjazd w przyszłym roku.

Autor: Ilona Szymańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *