Edukacja

Jabłuszkowe święto

Już po raz drugi w belskiej podstawówce zorganizowano Gminne Obchody Święta Jabłuszka. Do Belska Dużego zjechały się dzieci z oddziałów przedszkolnych z Lewiczyna, Łęczeszyc i Starej Wsi. Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg konkursów. 

Uroczyście dzieci oraz zaproszonych gości powitała dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, Małgorzata Więckowska. Chwilę później zaprezentowana została prezentacja multimedialna, która przypomniała uczestnikom zeszłoroczne obchody. O pierwszej Gminnej Edycji Święta Jabłuszka opowiadała Magdalena Woźniak.

Zgromadzone na dużej sali gimnastycznej belskiej szkoły przedszkolaki obejrzały teatrzyk kukiełkowy. W nim Królewna zjadła nieumyte jabłko. Uratował ją jednak Królewicz. Nauka, która płynie z tej bajki do dzieci to to, aby przed każdym posiłkiem myć owoce.

Z jabłkiem w tle odbyła się taneczna rywalizacja. Na starcie stanęły zespoły z Belska Dużego, Lewiczyna oraz Łęczeszyc. Jury konkursowe w składzie: Maria Walewska-Żółcik (dyrektor GZOPO Belsk Duży), Renata Ostatek (Sekretarz Urzędu) oraz Ewa Łubińska (Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy) pierwsze miejsce przyznało dzieciom z Lewiczyna. Młodzi tancerze przygotowani przez panie: Karolinę Jaworską i Antoninę Gawlik zachwyciły bardzo dobrym przygotowaniem oraz inscenizacją na scenie. W tańcu towarzyły im bowiem kosze z jabłkami oraz drzewa jabłoniowe. Wyróżnienie w konkursie tanecznym trafiło do “zerówkowiczek” z PSP Belsk Duży, zaś dyplom za udział do Mai Antolik i Laury Sobczak z PSP Łęczeszyce.

Po konkursie tanecznym do pracy ruszyło konkursowe jury, które za zadanie miało wyłonić zwycięzców w konkursach na “Największe jabłko”, “Jabłkowe racuchy” oraz w konkursie fotograficznym. W tym czasie odbyła się integracyjna zabawa, którą poprowadziła pani Monika Pietrzak i Daria Procek z belskich oddziałów przedszkolnych.

Na zakończenie jury wręczyło wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Ufundował je Wójt Gminy Belsk Duży, Władysław Piątkowski. Najlepsi w konkursach okazali się: Szymon Szymajda-Reszka (Łęczeszyce, “Największe jabłko”), Mateusz Barański (Belsk Duży, konkurs fotograficzny) oraz Jaś Żukowski (Lewiczyn, “Jabłkowe racuchy”). Obszerne wyniki prezentujemy poniżej:

“Największe jabłko”
1. Szymon Szymajda-Reszka (Łęczeszyce)
2. Jaś Szymański (Belsk Duży)
3. Zuzia Tomala (Stara Wieś)
4. Jaś Żukowski (Lewiczyn)

Konkurs fotograficzny
1. Mateusz Barański z tatą Grzegorzem (Belsk Duży)
2. Paweł Kucman (Łęczeszyce)
3. Amelia i Patrycja Wasilkowskie (Lewiczyn)

“Jabłkowe racuchy”
1. Jaś Żukowski z rodzicami (Lewiczyn)
Wyróżnienie: Kacper Kolasa z mamą (Stara Wieś)
Udział: Marcel Kaleta (Belsk Duży)
Udział: Daria Skowron (Łęczeszyce)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *