Edukacja

Jabłuszkowe święto

Jabłko to od wieków nieodłączony element gminy Belsk Duży. 17 listopada w PSP im. Jana Pawła II odbyło się podsumowanie I Gminnego Święta Jabłuszka.

Gminne obchody Święta Jabłuszka rozpoczęły się kilka chwil po godz. 10. Na wstępie zgromadzeni poznali historię obchodów Święta Jabłuszka w belskiej podstawówce. W PSP im. Jana Pawła II odbyło się do tej pory sześć edycji tego święta.

Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, które śpiewały w konkursie piosenki. W tym dniu w jury zasiadły: pani Maria Walewska-Żółcik (dyrektor GZOPO – jako przewodnicząca) oraz pani Renata Ostatek (Sekretarz Urzędu), pani Ewa Łubińska (przewodnicząca Komisji Oświaty) oraz pani Paulina Omen-Klepacz (redaktor naczelna gazety “Jabłonka”). Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców. Najlepsze okazały się Blanka Łubińska (PSP Łęczeszyce) oraz Julia Kudlak (Przedszkole w Starej Wsi). Obie dziewczynki zaśpiewały piosenkę pt. “Czerwone jabłuszko”.

17 listopada w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym odbyły się finałowe zmagania I Gminnego Święta Jabłuszka.

Opublikowany przez belskduzy24.pl na 17 listopada 2017

Tego dnia w belskiej podstawówce rozstrzygnięto również konkursy plastycznyne “Przygoda jabłuszka” oraz “Gra planszowa – jabłkowa kraina pełna przygód”. We wszystkich trzech kategoriach przewidzianych dla klas I – III najlepsi okazali się uczniowie PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie. Najlepszą grę planszową przygotowały uczennice z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym – Justyna Czapska i Alicja Szewczyk.

Konkurs plastyczny – “Przygoda jabłuszka”
Kategoria klasy I – Oliwia Kołacz (PSP Zaborów)
Kategoria klasy II – Magdalena Tkaczyk (PSP Zaborów)
Kategoria klasy III – Bartosz Kiljański (PSP Zaborów)

Konkurs plastyczny – “Gra planszowa – jabłkowa kraina pełna przygód”
I miejsce – Justyna Czapska, Alicja Szewczyk (PSP Belsk Duży)
II miejsce – Mateusz Jakubczak, Jan Korczak (PSP Łęczeszyce)
III miejsce – Sandra Mariańska, Barbara Kochańska (PSP Belsk Duży)
Wyróżnienie – Wiktoria Wojtysiak, Kacper Otulak (PSP Lewiczyn)
Wyróżnienie – Weronika Zawadzka, Robert Wojtysiak (PSP Lewiczyn)

Na koniec rozstrzygnięto konkurs na największe jabłko w gminie Belsk Duży. Wyhodował je w swoim sadzie Jan Bałut (PSP Belsk Duży), a jego średnica wyniosła 38cm.

Pierwsze gminne obchody Święta Jabłuszka za nami. Mamy nadzieję, że obchody te na stałe wpiszą się w kalendarz gminnych świąt!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *