W niedzielę, 6 stycznia br. tuż po mszy o godz. 11:30 w kościele św. Wojciecha Biskupa Męczennika przy Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych uczniowie PSP im. UNICEF w Lewiczynie zaprezentowali tradycyjne jasełka.
W gminie Belsk Duży pamięta się o tradycji świąt Bożego Narodzenia. Tak jest m.in. w Lewiczynie gdzie co roku w kościele uczniowie z PSP Lewiczyn i PSP Zaborów prezentują tradycyjne jasełka. W tym roku w kościele św. Wojciecha Biskupa Męczennika wystąpili uczniowie z pobliskiej podstawówki.
Uczniowie zachwycali zebranych pięknymi, profesjonalnymi strojami oraz talentem artystycznym. Zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy, które dzieci odgrywały na cymbałkach.
Po wszystkim podziękowania w stronę uczniów i nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie, skierował proboszcz parafii ks. Andrzej Juńczyk. Do dzieci trafiły również niewielkie upominki od księży z Lewiczyna.