Straż

Jednostki OSP rosną w siłę!


Za nami przekazanie sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Belsk Duży. Ten trafił do druhów z Woli Łęczeszyckiej, Wólki Łęczeszyckiej, Rożec oraz Wilczogóry.

Tym razem dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazanych za pomocą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz środkom samorządu Gminy Belsk Duży zakupiono sprzęt za łączną kwotę 37 000 złotych. Finansowanie odbyło się na zasadzie 50/50.

Przekazanie sprzętu nastąpiło 16 grudnia br. w Woli Łęczeszyckiej. Przedstawicielom jednostek wręczali go: Władysław Piątkowski – Wójt Gminy Belsk Duży, dh Roman Woźniak – Prezes Gminny ZOSP RP oraz dh Marcin Błoński – Komendant Gminny ZOSP RP.

Do jednostek OSP z poza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) trafiły m.in. prądownice, opryskiwacz plecakowy, lokalizatory napięcia, klucze i stojaki hydrantowe, przedłużacze, sita kominowe, tłumice, nożyce do cięcia prętów oraz podręczny sprzęt (szpadle, łopaty). Dzięki pozyskanej dotacji udało się również zamontować w Woli Łęczeszyckiej oraz Wólce Łęczeszyckiej system selektywnego alarmowania, co znacznie usprawni alarmowanie druhów z tych jednostek do zdarzeń.

Jak widać jednostki OSP w gminie Belsk Duży cały czas idą do przodu. Przypomnijmy, że poza pozyskiwanym sprzętem potrzebnym do działań ratowniczo-gaśniczych w ostatnich dniach pozyskano nowy wóz do OSP Belsk Duży, a także przekazano auto do OSP Wólka Łęczeszycka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *