Samorząd

Już w niedzielę wybory samorządowe!

W najbliższą niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Tego dnia będziemy wybierać Wójta, radnych gminnych, radnych powiatowych oraz radnych wojewódzkich.

W gminie Belsk Duży zgłosił się jeden kandydat na Wójta. 21 października wszyscy mieszkańcy gminy Belsk Duży, którzy pójdą na wybory będą musieli wyrazić zgodę lub jej brak na jedynego kandydata, którym jest obecny włodarz – Władysław Piątkowski. Jeśli większość głosujących opowie się za, to kandydat zostanie Wójtem Gminy. Jeśli jednak nie uzyska on poparcia 50% to wybrana w wyborach Rada Gminy wskaże wójta.

W niedzielę wybierać będziemy również radnych gminnych. Pełna lista, z podziałem na 15 okręgów wyborczych znajduje się TUTAJ.

W tym roku do Rady Powiatu Grójeckiego z gminy Belsk Duży startuje dziesięcioro kandydatów. W okręgu wyborczym gmin: Belsk, Pniewy i Błędów są do zgarnięcia cztery mandaty. Czy nasza gmina będzie miała swojego reprezentanta w powiecie? O wszystkich kandydatach piszemy TUTAJ.

Zachęcamy do spełnienia obywatelskiego obowiązku. To My, mieszkańcy gminy Belsk Duży tworzymy Naszą Małą Ojczyznę. Nasz głos w wyborach jest bardzo ważny! Mimo, że w nadchodzących wyborach jest tylko jeden kandydat na Wójta, w niektórych okręgach brak kontrkandydatów na radnych, to warto 21 października zagłosować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *