Sport Wędkarstwo

Karol Czerwiński z Pucharem Wójta!

Za nami V. Edycja Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Belsk Duży organizowanych przez Belskie Koło Wędkarskie. W tym roku najlepszy okazał się debiutant – Karol Czerwiński z Lewiczyna!

Do zawodów zgłosiło się dwudziestu wędkarzy zrzeszonych w belskim Kole. Po zbiórce i losowaniu stanowisk chwilę po godz. 6:30 zawodnicy przystąpili do zawodów.

Po zaciętej walce najlepszy okazał się Karol Czerwiński. Złowił on 5,285 kg ryb i znacznie pokonał konkurencję. Co ciekawe młody mieszkaniec Lewiczyna dopiero w tym roku zapisał się do Belskiego Koła Wędkarskiego, a już osiągnął taki sukces!

Na drugim miejscu zawodów uplasował się Daniel Waśkiewicz (3,695kg), zaś podium uzupełnił Kamil Nowakowski (3,420kg).

Tuż za podium znalazł się Łukasz Fidler (3,285kg), piąte miejsce zajął Bogusław Sakowicz (2,510kg), zaś szóste Paweł Lepa (2,310kg). Czołową dziesiątkę kolejno uzupełnili: Mateusz Święcki, Bogdan Jarząb, Krzysztof Chmielnicki oraz Mirosław Dziekan.

Najlepsi wędkarze zostali uhonorowani dyplomami, pucharami (najlepsza trójka) oraz nagrodami rzeczowymi, wśród których znalazły się m.in. wędki, kołowrotki, haczyki czy fotele.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz nagrody rzeczowe ufundował Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski. Nagrody w imieniu włodarza naszej gminy wręczali: Prezes BKW – Andrzej Konarski oraz członkowie zarządu: Marek Grzyb i Lucjan Śmietański.

Na koniec wszyscy wędkarze zasiedli do integracyjnego grilla. Kolejna edycja Zawodów już za rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *