Organizacje pozarządowe

“Kogel-Mogel” w Agrobiznesie!

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich “Kogel-Mogel” z Łęczeszyc wystąpią w programie Agrobiznes. Emisja w czwartek, 20 stycznia br. o godz. 12:10 w TVP1.

Jak udało nam się ustalić panie z łęczeszyckiego KGW zostały zaproszone przez redakcję programu Agrobiznes. Wszystko ze względu na prowadzoną podczas festynu żegnającego lato, akcję szczepień. “Kogel-Mogel” bowiem jako jedyny na Mazowszu znalazł się w najlepszej dziesiątce nagrodzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przypomnijmy – Łęczeszyckie Koło Gospodyń Wiejskich podczas swojego festynu rodzinnego “Pożegnanie lata” zorganizowanego 19 września 2021 roku uruchomiło punkt szczepień przeciwko COVID-19. Podczas tego wydarzenia zaszczepiło się 113. osób, co uplasowało KGW “Kogel-Mogel” na 9. miejscu w całej Polsce! Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nagradzała Koła z największą liczbą zaszczepień. Dla pierwszego miejsca przewidziana była nagroda 100 tysięcy złotych, dla dwóch pozostałych po 50 tysięcy, zaś kolejne Koła uzyskiwały po 25 tysięcy nagrody. W gronie tych ostatnich znalazła się organizacja z naszej gminy!

Fot. Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *