Edukacja

Kolędowanie w Tomczycach

21 grudnia grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach.

Uczniowie wraz z opiekunami, panią Ewą Szewczyk oraz panem Tomaszem Wesołowskim udali się do Tomczyc już po raz czwarty. Młodzież zaprezentowała piękne kolędy. Widownia różnie na nie reagowała. Było wspólne podśpiewywanie,  zaduma czy łzy w oczach. Wszyscy jednak poczuli się jak na prawdziwej, rodzinnej wigilii.

Po występie uczniom gimnazjum podziękowała jedna z mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach, była nauczycielka. Cieszyła się bardzo z przyjazdu uczniów z  Belska Dużego. Wyraziła także nadzieję, że tradycja wspólnego kolędowania będzie kontynuowana przez belskich licealistów.

Na koniec, na ręce pracowników Domu Pomocy Społecznej p. Ewa Szewczyk przekazała Betlejemskie Światło Pokoju oraz kosz słodyczy z Ferrero. Podopieczni sprezentowali gimnazjalistom ręcznie wykonane ozdoby.

Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach został utworzony 1 kwietnia 1985 r. Początkowo jako ,,Dom Rencisty Weterana Walki i Pracy”. W kolejnych latach kilkakrotnie zmieniano nazwę. Obecnie Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *