Edukacja Sport

Kolejna edycja “Biegu po zdrowie”

W piątek, 16 czerwca 2023 roku w Rezerwacie “Modrzewina” odbyła się kolejna edycja “Biegu po Zdrowie” organizowanego przez PSP Belsk Duży.

Od wielu lat liczne grupy uczniów uczestniczą w prozdrowotnej wyprawie promującej aktywy wypoczynek na łonie natury. Po spotkaniu z policjantami i pogadance na temat bezpiecznych wakacji oraz bezpiecznego przemarszu do rezerwatu Modrzewina, młodzi biegacze wyruszyli do lasu, gdzie dzięki uprzejmości Nadleśnictwo Grójec, Lasy Państwowe czekało na nich rozpalone ognisko oraz Pan Jakub z przesympatycznym psiakiem Korą. Nad stanem zdrowia sportowców czuwała pani pielęgniarka.

Po rozgrzewce można już było biec! W dwóch kategoriach wiekowych, chłopcy oraz dziewczęta rywalizowali na różnych dystansach w malowniczej leśnej scenerii. Wielu uczniów zaprezentowało świetne umiejętności i osiągnęło imponujące wyniki, choć tym razem bardziej liczyła się integracja i wytrwałość. Każdy dotarł do linii mety z uśmiechem. Po biegach przyszedł czas na kiełbaski oraz gry i zabawy.

Leśna wyprawa zakończyła się rozdaniem okazałych pucharów i pamiątkowych medali sponsorowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za miło i aktywnie spędzony czas!

Szczegółowe wyniki biegu wkrótce na stronie szkoły.

Autor: PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *