Sport

Kolejne derby powiatu. GKS zagra z KS Lesznowola

Przed nami szósta seria gier w radomskiej klasie B. W niej seniorzy GKS-u Belsk Duży zagrają w Grójcu z KS Lesznowola. Początek niedzielnego spotkania o godz. 16:30.

Po pięciu kolejkach jutrzejsi przeciwnicy GKS-u mają na koncie 10. punktów. Podopieczni Mariusza Jaskólskiego wygrali z Zorzą Klwów (4:0), Tęczą Augustów (7:0) oraz Jaguarem Wolanów (2:0), zremisowali z KS II Błotnica 3:3 oraz musieli uznać wyższość GKS-u Stromiec (2:5). Dobra forma ekipy z gminy Grójec nie jest zaskoczeniem. KS Lesznowola poprzednie rozgrywki zakończyła na 3. miejscu. Był to najlepszy wynik w historii istnienia klubu. Lesznowolanie nazbierali 40. punktów (bilans 12-4-8).

W ośmiu ostatnich spotkaniach obu ekip na szczeblu klasy B belszczanie górą byli sześciokrotnie. W ostatniej rundzie GKS wygrali w Grójcu 1:0, a gola na wagę trzech oczek zdobył Tomasz Prokopczyk. Tylko dwukrotnie smak zwycięstwa zaznali gospodarze niedzielnego pojedynku. Prawie rok temu, 17 września 2017 roku na stadionie Mogielanki w Mogielnicy podopieczni Jaskólskiego ograli team prowadzony przez Tomasza Niemirskiego 3:1. Drugie zwycięstwo (4:2) KS Lesznowola zanotowała w sezonie 2014/15.

Wszystkich fanów belskiego klubu zapraszamy na stadion przy ulicy Laskowej w Grójcu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *