Sport

Maria Nowak reprezentantką Polski!

Maria Nowak będzie reprezentować Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w teqballu. Wielkie gratulacje dla mieszkanki Belska Dużego i uczennicy PSP im. Jana Pawła II!

Wychowanka FC Mundialito Grójec – Maria Nowak będzie reprezentować nasz kraj wraz ze swoją koleżanką Klaudią Zieją (obecnie zawodniczka Górnika Łęczna, wychowanka grójeckiego klubu).

Dziewczyny w ubiegłym roku wywalczyły tytuł młodzieżowych mistrzyń Polski, co dało im nominację do kadry narodowej na turniej CETEQ European Youth Championship, który odbędzie się 16-17 listopada na Słowacji.
 
Marysia to piłkarka FC Mundialito, która na co dzień występuje w rozgrywkach na trawiastych boiskach, a także żeńskim zespole futsalowym grójeckiego klubu. Może pochwalić się m.in. powołaniem do piłkarskiej reprezentacji Polski U15 oraz grą w kadrach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Wspólnie z Klaudią, która od jesieni jest zawodniczką ekstraklasowego Górnika Łęczna, przez wiele lat prowadziły do sukcesów zespoły młodzieżowe FC Mundialito (m.in. finały mistrzostw Polski w futsalu). „Ziejka” w swoim dorobku ma także tytuł wicemistrzowski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczony z kadrą MZPN oraz udział w Zimowej Akademii Młodych Orłów PZPN.
 
Teqball jest dla nich pasją i świetnym uzupełnieniem w szkoleniu umiejętności technicznych potrzebnych na boisku i futsalowym parkiecie. Trzymamy kciuki za ich udany występ na Słowacji!

Info: własne/FC Mundialito Grójec
Fot: Jacek Prondzynski / PZTEQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *