Sport

Kolejne zwycięstwo Volley SKK

Podopieczni trenera Kamila Trzcińskiego wygrali 3:0 z GKS-em Jastrzębia. Mimo szybkiego rozstrzygnięcia, goście nawiązywali momentami wyrównaną walkę.

Pierwszego seta od prowadzenia rozpoczęli gospodarze. Skutecznie atak na skrzydle zakończył kapitan Volley SKK – Marek Trzaska. Niestety kolejne momenty tej partii należały do gości. GKS Jastrzębia punktowała z zagrywki i w połowie seta wyrobiła sobie już sześcio-punktową przewagę (6:12). Belski team powoli jednak się odradzał. Najpierw skutecznie atak na środku siatki skończył Bartek Ślusarczyk (9:12), a chwilę później punkt po doskonałym ataku zdobył Kuba Woźniak (12:14). Drużyna z powiatu radomskiego jednak się nie poddawała (14:18). Koniec seta to jednak przewaga belskiej drużyny. Dobrze zaczął funkcjonować blok, a Jastrzębianie też wyciągnęli pomocną dłoń. Po jednym z błędów w ataku set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:22.

Wyrównany przebieg miał początek drugiej odsłony. Goście jednak systematycznie, podobnie jak w poprzedniej partii, zaczęli wychodzić na prowadzenie. Zepsuty atak Volley SKK sprawił, że na tablicy wyników pojawiła się strata sześciu oczek (6:12). Powtarzał się więc scenariusz z pierwszego seta. As Bartka Ślusarczyka trochę poprawił humory belszczan (9:12), jednak po dobrej grze i skutecznym ataku z drugiej linii wynik znów był niekorzystny dla podopiecznych trenera Kamila Trzcińskiego (13:19). Szkoleniowiec próbował reagować decydując się na podwójną zmianę. Jakub Sakowski oraz Arkadiusz Rek zastąpili Marka Trzaskę i Kamila Kurkowskiego. To przyniosło oczekiwane efekty. Dobre ataki Sakowskiego oraz skuteczność Antoniego Milczarskiego sprawiła, że przewaga stopniała do jednego oczka. Ten drugi dołożył za chwilę kolejną zdobycz (21:21). Końcowe fragmenty znów należały do gospodarzy. Najpierw z drugiej linii doskonale zaatakował Kuba Woźniak. Chwilę później goście popełnili błąd atakując w siatkę. Dzieła zniszczenia dopełnił as serwisowy Kamila Kurkowskiego (powrócił do gry wraz z Markiem Trzaską pod koniec 2 seta) oraz atak Antoniego Milczarskiego (25:22).

Szybko na prowadzenie wyszli w trzecim secie gracze Volley SKK. Skuteczność Kuby Woźniaka i Bartka Ślusarczyka wyprowadziła belski team na prowadzenie 3:0. Goście próbowali się otrząsnąć (5:4), ale nie potrafili utrzymać przyjęcia. Belszczanie budowali swoją przewagę konsekwentnie. Dobrze atakował Marek Trzaska, a w trudnej sytuacji kiwką popisał się rozgrywający Kamil Kurkowski. Do tego jeszcze doskonała zagrywka Maksymiliana Wójtowicza i w połowie seta było 14:7 dla gospodarzy. W końcówce przewaga osiągnęła już dwanaście oczek (22:10), a seta atakiem po bloku zakończył Jakub Sakowski (25:14).

Po tym spotkaniu belski zespół umocnił się w czołówce IV ligi MWZPS. Kolejne spotkanie podopieczni Kamila Trzcińskiego, a ich przeciwnikiem będzie zespół z środka ligowej stawki – KS Raszyn.

Volley SKK Belsk Duży – GKS Jastrzębia 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)