Edukacja Sport

Kolumbia z pucharem!

W piątek, 15 czerwca br. Boisko Gminne w Belsku Dużym zamieniło się w arenę zmagań międzynarodowych. Rozegrano tam bowiem Mini Mundial, którego zwycięzcą okazała się reprezentacja Kolumbii!

Do belskiego mundialu przystąpiło sześć drużyn. Dwie z klas siódmych szkół podstawowych  oraz cztery z klas gimnazjalnych.

Zawody rozpoczęły się kilka chwil po godz. 10. Kapitanowie drużyn wylosowali reprezentacje, którymi rywalizowali w całym turnieju. Rozlosowano również grupy. I tak do grupy A trafiły: Niemcy (PSP Lewiczyn/Zaborów), Polska (kl. 2AB Gimnazjum) oraz Senegal (kl. 3CD Gimnazjum). W drugiej grupie rywalizowały: Rosja (PSP Belsk Duży), Kolumbia (kl. 3AB Gimnazjum) oraz Japonia (kl. 2CD Gimnazjum)

Rywalizację w grupie A wygrała drużyna, która reprezentowała Polskę z dorobkiem dwóch pewnych zwycięstw. Na drugim miejscu z jednym punktem uplasowali się Niemcy.

Mecze w drugiej z grup były bardziej wyrównane. Dwa remisy dały wyjście z grupy drużynie Rosji (PSP Belsk Duży). Całą rywalizację wygrała reprezentacja Kolumbii.

W półfinale Kolumbia bardzo szybko uporała się z Niemcami, zaś Rosjanie po zaciętej rywalizacji pokonali Polskę.

Finał jak przystało na najważniejszy mecz w turnieju był bardzo zacięty. Po regulaminowym czasie gry ekipy Rosji i Kolumbii remisowały. Sędziowie zarządzili więc serię rzutów karnych, w których lepiej poradzili sobie starsi zawodnicy.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Sebastiana Kruszewskiego z reprezentacji Rosji (PSP Belsk Duży). Najlepszym zawodnik został Nikodem Jemioł (Kolumbia, IIIA/B)

Poniżej wyniki z całego turnieju:
Grupa A:
Niemcy – Polska 1:4
Polska – Senegal 6:1
Niemcy – Senegal 1:1

1. Polska – 6pkt
2. Niemcy – 1 pkt
3. Senegal – 1pkt

Grupa B:
Rosja – Japonia 0:0
Japonia – Kolumbia 0:3
Rosja – Kolumbia 1:1

1. Kolumbia  – 4pkt
2. Rosja – 2pkt
3. Japonia – 1pkt

Półfinały:
Polska – Rosja 1:2
Niemcy – Kolumbia 0:7

Finał:
Rosja – Kolumbia 1:1 k. 1:2

Mecz o 3 miejsce:
Niemcy – Polska 0:4

Mecz o 5 miejsce:
Senegal – Japonia 0:4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *