Kościół

Komunikat proboszcza parafii Świętej Trójcy

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce komunikat wydał proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym – ks. Jarosław Siuchta.

Treść komunikatu poniżej:

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Parafii!W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, jako Wasz proboszcz chcę zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego proszę o zapoznanie się z niniejszym komunikatem:
1. Wszystkie Msze św. w tygodniu  w niedziele i nabożeństwa odprawiane będą zgodnie z dotychczasowym porządkiem. Nie możemy uniemożliwić udziału w nich osobom, które mają taką duchową potrzebę. 
2. Po każdej Mszy św. w niedzielę 15 marca zaśpiewamy Suplikację: „Święty Boże”, która jest modlitwą o odstąpienie pandemii.
3. Proszę, aby w czasie Mszy św.  zachować bezpieczną odległość i ostrożność. Znak pokoju prosimy przekazywać  sobie przez skinienie głową, bez podawanie ręki.
4. Proszę również, aby w najbliższym czasie Komunię Świętą przyjmować na rękę, tak, aby przyjmując CIAŁO PAŃSKIE nie narażać siebie nawzajem oraz księdza. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza!
5. Zachęcam, aby pozostały w domu osoby starsze, słabe, z ograniczoną odpornością, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz wszyscy ci, którzy czują obawę przed zarażeniem.  Chętni mogą przyjąć Komunię Św. duchową. W/w osoby są dyspensowane od udziału we Mszy św.
6. Zachęcam bardzo do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. poprzez media.
7. Informuję, że w kościele z kropielnic usunięta została woda święcona.Chcę, żebyście zrozumieli, że nie jest nam łatwo przyjąć takie obostrzenia, ale chcemy postępować odpowiedzialnie – z troski o Kościół,z miłości do Was.
8. Zachęcam do modlitwy w domu w intencji już dotkniętych chorobą, za lekarzy i całą Służbę Zdrowia oraz o ustąpienie pandemii.
9. Proszę także, by przestrzegać przepisów państwowych dotyczących bezpieczeństwa i porządku w miejscach publicznych.

ks. Jarosław Siuchta, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym

fot: archwwa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *