Edukacja

Koncert świąteczny w Zaborowie

Cała społeczność PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie wzięła udział w świątecznym koncercie. Kolędy oraz pastorałki śpiewali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Jako pierwsi w świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich zebranych dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaśpiewały one dziecięcą pastorałkę – “Na osiołku”. Następnie wystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich (Blask nad Judeą), trzecich (Pójdźmy wszyscy do stajenki), czwartych (Przybieżeli do Betlejem), piątych (Tryumfy Króla Niebieskiego), szóstych (Gore Gwiazda) i siódmych (Dziś w stajence).

Występy indywidualne rozpoczęła natomiast Dyrektor PSP Zaborów – Marzena Jakóbowska-Kępka, która wraz z siostrą Ludmiłą Kacprzak zaśpiewała pastorałkę “W ubogiej stajence”. Następnie na scenie pojawili się m.in. nauczyciele zaborowskiej szkoły. Adrianna Zych zaśpiewała wraz ze swoją córką “Dzisiaj w Betlejem”, zaś Bogusław Cieślak z córkami “Dzień jeden w roku”. Na scenie pojawili się również rodzice wraz ze swoimi pociechami. Kolędę “Cicha noc” śpiewali Antoni Jakubczak z mamą Magdą, a rodzina Tkaczyków porwała zebranych “Pastorałką od serca do ucha”. Występy zakończyła natomiast Magdalena Latoszek (Tylko jedna taka noc).

Na zakończenie wszyscy zebrani (rodzice, uczniowie i nauczyciele) podzielili się opłatkiem i zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *