Sport Zdrowie

Koniec rozgrywek dla GKS-u!

Rozgrywki na szczeblu wojewódzkim w piłkę nożną odwołane! Oznacza to, że rozgrywek nie dokończą piłkarze GKS-u Belsk Duży, którzy jesienią rywalizowali w radomskiej klasie B.

O takiej formie zakończenia rozgrywek amatorskich mówiło się od dawna. Teraz do wiadomości podano oficjalną decyzję. Nie przypadła ona wszystkim klubom do gustu, lecz… Takie jest życie. Belski team zapewne również żałuje. To miało być nowe rozdanie i pogoń w tabeli. To pierwsze trzeba odłożyć na jesień sezonu 2020/2021.


Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.

Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.


Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja.

Źródło: PZPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *