Zdrowie

Koronawirus z perspektywy ratownika medycznego

Trwa epidemia koronawirusa w Polsce. Na pierwszej linii frontu z epidemią walczą lekarze, pielęgniarki czy personel medyczny. Nam udało się porozmawiać się z Marcinem Augustowskim, który na co dzień pracuje jako ratownik medyczny.

Belszczanin ma do mieszkańców, a także wszystkich fanów portalu dwa apele: #SiedźWdomu oraz #NieKłamMedyka. – Jeśli nie musicie nie wychodźcie z domów. Chcielibyśmy, aby społeczeństwo wzięło pod uwagę fakt, że to my – ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze – narażamy zdrowie i życie swoje, a także swoich bliskich w momencie, gdy większość z Państwa może pozostać w domach – mówi w rozmowie z nami 26-letni ratownik medyczny i dodaje: – Apelujemy do Was: społeczeństwa, mieszkańców Belska i okolic o rozsądek. Oczekujemy od Państwa pozostania w domach, ograniczenia wyjść na zewnątrz do niezbędnego minimum. W momencie, gdy znajdą się Państwo lub Wasi bliscy w potrzebie jesteśmy! –  apeluje Augustowski.

Pochodzący z Belska Dużego ratownik medyczny wspomina również do wszystkich, by wzywać Zespoły Ratownictwa Medycznego, tylko wtedy kiedy mamy do czynienia z zagrożeniem życia i zdrowia. – W wielu przypadkach jesteście Państwo w stanie sami poradzić sobie z problemem zdrowotnym, a interwencja ZRM, mającego w ciągu dnia kontakt z wieloma chorymi, sprowadza na Was zagrożenie – prosi mieszkaniec naszej gminy.

Marcin Augustowski apeluje również o to by nie zatajać informacji o chorobie, byciu za granicami naszego kraju czy kontaktach z osobami zakażonymi koronawirusem. – #NieKłamMedyka – objęty kwarantanną Personel, po tym jak zatajony zostanie fakt kontaktu pacjenta z COVID 19, powrocie zza granicy, przebywania na kwarantannie, nie będzie w stanie nikomu (!!) pomóc, do czasu uzyskania wyników testów – kończy rozmowę z nami ratownik medyczny.

Jeśli nie musicie nie ruszajcie się z domów! Piękną pogodę wykorzystajcie na samotne spacery. Nie okłamujcie również ratowników medycznych czy lekarzy. Zatajając fakt kontaktu z koronawirusem wyłączycie z działań tych, którzy są na pierwszej linii frontu. Tak więc – dbajcie o siebie, nie wychodźcie z domów, a będzie dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *