Edukacja

Łęczeszyckie jasełka

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Kilka dni przed 24 grudnia w PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach odbyły się jasełka.

Dzieci z łęczeszyckiej szkoły wprawiły zebranych w świąteczny nastrój. Najpierw na scenie pojawiły się te nieco starsze. Anioły toczyły walkę z diabłami. Ci drudzy zabrali nawet żłobek, lecz Ci pierwsi zrobili wszystko by go odnaleźć. Dobro wygrało ze złem, a w Łęczeszycach narodził się Pan Jezus.

Piękne występy dzieci przeplatane były kolędami, a także pastorałkami. Na zakończenie pojawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Tego dnia dh Tomasz Fliszkiewicz – Komendant Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego przekazał na ręce Dyrektora Jacka Witczaka Betlejemskie Światełko Pokoju. To właśnie dzieci z łęczeszyckiej placówki przekazywały Światełko m.in. Premierowi RP – Mateuszowi Morawieckiemu.

Dyrektor Jacek Witczak życzył dzieciom, nauczycielom, obsłudze oraz rodzicom i zaproszonym gościom Wesołych Świąt. Do życzeń dołączyli się również Dyrektor GZOPO w Belsku Dużym – Maria Walewska-Żółcik oraz Ryszard Woźniak z grupy RAJPOL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *