Lider za mocny. GKS przegrywa

Seniorzy GKS-u Belsk Duży przegrali z liderem rozgrywek GKS-em Stromiec na rozpoczęcie rundy rewanżowej.

Do spotkania z liderem GKS Belsk Duży przystąpił bez kilku ważnych zawodników. Zabrakło m.in. Volodymyra Lytvyna, Daniela Wysockiego czy Piotra Franczaka, a także Marcela Podsiadło, który w sobotę rozegrał mecz w juniorach.

Mimo to szkoleniowiec Mateusz Norberciak wystawił do boju najlepszą “jedenastkę”, która miała powalczyć z liderem ze Stromca.

W spotkanie lepiej weszli goście niedzielnego starcia. W 13. minucie za krótko do swojego bramkarza zagrał Daniel Jakubik. Futbolówkę przejął Mateusz Prokopczyk, który wygrał pojedynek z Przemysławem Załęskim.

Kolejne minuty to optyczna przewaga GKS-u Stromiec. Goście próbowali swoich szans z dystansu, ale nie udawało im się zaskoczyć bramkarza belszczan.

GKS próbował odpowiedzieć ze stałych fragmentów. Najlepszą okazję miał Krzysztof Boroń, który po wrzutce z rzutu rożnego uderzył prosto w bramkarza.

Druga odsłona niedzielnego starcia rozpoczęła się od ataków GKS-u Belsk Duży. W 48. minucie doskonałą okazję miał Krzysztof Boroń. Napastnik z kilku metrów uderzył w słupek. Kilka chwil później dwukrotnie dobrze w polu karnym po wrzutkach z rzutu wolnego odnalazł się Krystian Onuczyński, lecz przy jego uderzeniach finalnie zabrakło szczęścia.

Niestety, niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. Po błędzie na boku boiska obrońca GKS-u sfaulował gracza Stromca w polu karnym. Do “jedenastki” podszedł Mateusz Prokopczyk, który uderzył na tyle mocno, że pokonał Załęskiego. Co ciekawe golkiper belszczan prawie wyłapał ten strzał (piłka prześlizgnęła mu się po rękawicy).

Kilka minut później Mateusz Prokopczyk skompletował hat-tricka pokonując bramkarza GKS-u z rzutu wolnego.

Przy stanie 3:0 dla gości, belska drużyna próbowała wcisnąć chociażby kontaktowego gola. Blisko tego była w końcówce meczu, kiedy po dośrodkowaniu Dariusza Pardaka z rzutu rożnego, w zamieszaniu pod bramką prawie strzeliła bramkę.

GKS Belsk Duży – GKS Stromiec 0:3 (0:1)
Mateusz Prokopczyk 13, 68(k), 71

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 3. Szymon Kazimierski, 70. Daniel Jakubik (75, 2. Łukasz Kołosowski), 4. Kamil Bocheński, 24. Damian Wysocki – 21. Michał Norberciak (75, 33. Bartosz Jakóbowski), 23. Rafał Maciak (C), 69. Krystian Onuczyński, 88. Damian Krawczyk (78, 14. Patryk Rybiński), 77. Adam Kaliciński (75, 55. Dariusz Pardak) – 98. Krzysztof Boroń.

GKS Stromiec: 96. Michał Cichulski – 17. Adrian Turzyński, 13. Adrian Kocon (88, 9. Mateusz Boguszewski), 10. Krystian Machalski (C), 22. Kacper Bednarczyk – 12. Szymon Janduła (89, 20. Paweł Jopek), 70. Jakub Pawłowski (76, 24. Dominik Sznyra), 5. Eugen Davydenko, 99. Grzegorz Sarniak (80, 19. Daniel Galiński), 55. Przemysław Rumniak (46, 11. Przemysław Kusak) – 77. Mateusz Prokopczyk.

Żółte kartki: Pawłowski, Kocon (GKS Stromiec)