Sport

Ligowe ostatki. GKS gra w Wyśmierzycach

Przed seniorami GKS-u Belsk Duży ostatnie ligowe spotkanie w sezonie 2021/2022. Podopieczni trenera Adama Czarneckiego na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Wyśmierzyce.

To była arcyciekawa kampania w rozgrywkach radomskiej klasy B. O końcowy triumf biło się bowiem pięć ekip. Przed ostatnią serią gier, wiadomo jednak, że mistrzem został KS Lesznowola. W grze o pozycję wicelidera i awans zostały dwa zespoły – GKS Belsk Duży oraz MKS Wyśmierzyce.

Gospodarze niedzielnego pojedynku zdobyli w 15. ligowych starciach tyle samo punktów co belski klub (31. oczek). Zajmują jednak pozycję niżej, bowiem jesienią w Belsku Dużym górą był GKS. Koncertowo tamtego popołudnia grał Krzysztof Boroń, który trafił do siatki dwukrotnie oraz dołożył dwie asysty.

Zespół prowadzony od tego roku przez trenera Konrada Główkę wiosną gra bardzo dobrze. Po serii sześciu zwycięstw, MKS Wyśmierzyce w końcu jednak stracił punkty. W Grójcu na boisku ze sztuczną nawierzchnią w ostatnich minutach spotkania remis wyszarpała KS Lesznowola.

Team z Belska Dużego natomiast poza wpadką w derbach regionu z Sadownikiem gra bardzo pewnie. W przegranym polu podopieczni Czarneckiego pozostawili m.in. mistrza B klasy – KS Lesznowolę (4:2), czwarty zespół – LKS II Promna (3:0) czy KS Wysokin (6:2). Teraz przed belszczanami ostatni mecz rundy. Początek starcia o godz. 17:00.

MKS Wyśmierzyce – GKS Belsk Duży
ul. Stefana Batorego 35, Wyśmierzyce
Niedziela, 19 czerwca – godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *