Policja Zdrowie

Mazowiecka Policja apeluje do rodziców, opiekunów i uczniów

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu apel do rodziców, opiekunów oraz uczniów w związku z koronawirusem!


Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu opracował Apel do rodziców oraz uczniów, który za pośrednictwem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty został przekazany do dyrektorów szkół i placówek oświatowych z terenu województwa mazowieckiego, którzy z kolei upowszechnią go poprzez komunikaty na stronach szkół i dziennikach elektronicznych.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zamknięcie szkolnych placówek oświatowych ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi. Mimo zaleceń wielu młodych ludzi ich nie przestrzega. Apel ma na celu uczulenie rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby wytyczne związane z bezpieczeństwem epidemicznym były respektowane. Z kolei do dzieci apelujemy o stosowanie się do zaleceń, w szczególności zaniechanie kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach.

Autor: mł.asp. Karolina Nowocin / Policja Mazowiecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *