Mecz na szczycie dla GKS-u!

Seniorzy GKS-u Belsk Duży wygrali w meczu na szczycie ligowej tabeli z trzecim – KS-em Wysokin.

Zabójcze pięć minut
Szybko rozpoczęli strzelanie podopieczni trenera Adama Czarneckiego. Już na początku spotkania na uderzenie z dystansu zdecydował się Krystian Onuczyński. Piłka po jego strzale zatrzymała się na ręce zawodnika KS-u Wysokin, a sędzia Piotr Kapusta wskazał na “wapno”. Pewnym egzekutorem “jedenastki” był Krzysztof Boroń. Ten sam zawodnik trafił siedem minut później, przymierzając z dystansu.

Dołożyli trzy
Kolejne trafienia GKS dołożył chwilę później. Najpierw doskonałe podanie od Mateusza Pawłowskiego wykorzystał Filip Kowalczyk. Młodzieżowiec wziął na plecy zawodnika gości, wpadł w pole karne i doskonale sfinalizował akcję. Dobre fragmenty belskiej ekipy trwały. W 21. minucie sprytnie rzut z autu wykonał Łukasz Kowalski. Piłka trafiła do kapitana – Rafała Maciaka, który będąc tyłem do bramki, uderzeniem głową przelobował bramkarza. Sto dwadzieścia sekund później w “szesnastce” doskonale odnalazł się Łukasz Cieślak, który po asyście Pawłowskiego trafił na 5:0.

Bliski obrony karnego
Mając dobry wynik podopieczni Czarneckiego nieco się rozkojarzyli. Goście poczuli krew w 28. minucie, kiedy po faulu Krzysztofa Boronia sędzia podyktował rzut karny. Bliski obrony był Przemysław Załęski, lecz futbolówka zatrzepotała w siatce. Bramkarz GKS-u stanął na wysokości zadania również chwilę później kiedy to wybronił groźnie uderzenie KS-u Wysokin. GKS mógł odpowiedzieć błyskawicznie, ale z najbliższej odległości w bramkarza uderzył Maciej Jasiński.

Skuteczny “Jasio”
W drugą odsłonę gry lepiej weszli gospodarze. W 58. minucie swoją okazję wykorzystał Maciej Jasiński, który dobił uderzenie z rzutu wolnego Krystiana Onuczyńskiego. Blisko strzelenia gola był również Arkadiusz Bogucki, lecz futbolówka po jego uderzeniu przeszła obok bramki. Goście zmniejszyli rozmiary porażki w 90. minucie.

Czas na derby
Po meczu z KS Wysokin, GKS Belsk Duży czeka spotkanie z Sadownikiem Błędów. Mecz odbędzie się na boisku rywala w sobotę, 7 maja o godz. 17:00.

GKS Belsk Duży – KS Wysokin 6:2 (5:1)
Boroń 4(k), 9; Kowalczyk 17, Maciak 21, Cieślak 23, Jasiński 58 – ? 28(k), ? 90

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 18. Maciej Jasiński (79, 14. Patryk Rybiński), 3. Szymon Kazimierski, 6. Krzysztof Boroń, 17. Łukasz Kowalski (62, 85. Łukasz Kołosowski) – 11. Filip Kowalczyk (50, 7. Adam Kaliciński), 5. Łukasz Cieślak, 10. Krystian Onuczyński, 99. Rafał Maciak (59, 9. Piotr Franczak, 65, 66. Cezary Jakubik), 13. Israel Mipakatahar – 22. Mateusz Pawłowski (35, 8. Arkadiusz Bogucki).
Trener: Adam Czarnecki

Sędziowali: Piotr Kapusta oraz Gałużny, Pawluk.
Żółte kartki: Załęski – ?.