Edukacja Sport

Mini Mundial dla Belska!

W przededniu Mundialu na grójeckiej murawie spotkały się drużyny ze szkół z okręgu Grójca i Warki, aby zmierzyć się w finale rozgrywek wzorowanych na prawdziwych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Uczniowie PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym okazali się najlepsi!

Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Belsku Dużym reprezentowała grupa chłopców z klas V, VI i VII (Kacper Cyranowicz, Sebastian Kruszewski, Jakub Nowak, Bartek Kot, Piotr Skonecki, Dominik Rudnicki, Jeremi Jendrzejczak, Filip Kowalczyk, Damian Kempka, Michał Maciejczyk, Mateusz Hermanowicz) pod kierunkiem pana Łukasza Wiśnika.

Eliminacje rozpoczęły się już 07.06.2018. Wzięło w nich łącznie udział 24 drużyny (12 z okręgu grójeckiego i 12 z okolic Warki). Belskiej podstawówce drogą losowania przypadło reprezentować Szwecję. Po wygranych eliminacjach, 14 czerwca zmierzyli się w ćwierćfinale, półfinale i finale z czterema najlepszymi drużynami z eliminacji z Grójca i Warki.

Młodzi piłkarze zdobyli w pełni zasłużone, spektakularne zwycięstwo, zdobywając w całym turnieju 14 bramek, a tracąc tylko 2. Pełne emocji zmagania pokazały nie tylko świetne przygotowanie techniczne i atletyczne, ale także umiejętność współpracy na boisku pomiędzy zawodnikami z PSP im JPII w Belsku Dużym. Chłopcy z tej drużyny zdobyli również dodatkowe wyróżnienia. Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju przypadł Kacprowi Cyranowiczowi z klasy VIIb, zaś statuetkę dla Najlepszego Strzelca Turnieju otrzymał Piotr Skonecki również z klasy VIIb.

Uzdolnienia sportowe młodych piłkarzy, pozytywne wzmocnienia, dobra relacja i regularny udział w efektywnych zajęciach UKS i SKS prowadzonych przez pana Łukasza Wiśnika, zaowocowały zwycięstwem w tym trudnym i wymagającym turnieju. Serdecznie gratulujemy!

Mecze w grupie:
Szwecja (PSP Belsk Duży) – Niemcy (PSP Nowe Miasto) 2:0
Szwecja (PSP Belsk Duży) – Meksyk (PSP nr 1 Grójec II) 4:0

1/8 finału:
Szwecja (PSP Belsk Duży) – Serbia (PSP Lipie) 2:2, k. 3:2

1/4 finału:
Szwecja (PSP Belsk Duży) – Japonia (PSP nr 2 Grójec) 1:0

1/2 finału:
Szwecja (PSP Belsk Duży) – Argentyna (PSP nr 1 Warka) 2:0

Finał:
Szwecja (PSP Belsk Duży) – Francja (PSP Chynów) 3:0

Zespół ds promocji PSP Belsk Duży
Fot. Kacper Dudek/ PSP im JP II Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *