Straż

Młodzi strażacy w Ustroniu Morskim

Dnia 15 lutego 2020 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Lewiczyna i Belska Dużego udały się na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Ustronia Morskiego. Łącznie w wyjeździe wzięło udział 24 dzieci oraz 3 opiekunów.

Przez cały tydzień młodzież brała udział w warsztatach profilaktycznych, szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki przeciwpożarowej. Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe poprawiające kondycję i sprawność fizyczną (poranne biegi wzdłuż brzegu morza, gry zespołowe na hali sportowej oraz ćwiczenia na basenie). Uczestnicy mieli okazje również poznać uroki i historie miejscowości takich jak: Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Mielna oraz Koszalina.

Ważną częścią wycieczki były wizyty w Ochotniczej Straży Pożarnej Ustronie Morskie, gdzie gospodarz tamtejszej jednostki zaprezentował dzieciom sprzęt, jednostkę oraz opowiedział kilka słów o historii i funkcjonowaniu jednostki oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, w której oprócz sprzętu młodzież zwiedziła budynek komendy, stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego i posłuchała o działaniach ratowniczych podczas letniego sezonu wypoczynkowego. Dodatkowe atrakcje, które uświetniły wyjazd, to: wizyta w parku trampolin, parku rozrywki, paintball, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, wizyta w latarni morskiej Kołobrzeg i Gąski, oraz zdrowotny seans w grocie solnej. Najodważniejsi uczestnicy wyjazdu mieli okazje morsować w Bałtyku.

Serdeczne podziękowania w imieniu uczestników, opiekunów oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP za wsparcie inicjatywy kierujemy do:
– Wójta Gminy Belsk Duży, Rady Gminy Belsk Duży

– Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Belsku Dużym
– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Belsku Dużym
– Hotelu SKAL

dh Marcin Błoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *