Młodzicy GKS-u lepsi od Błotnicy

Czwarty mecz w lidze i czwarte zwycięstwo. Młodzicy GKS-u ograli w piątkowe popołudnie KS Błotnica 4:0. Do bramki rywala trafiali: Bartosz Jakubczak, Michał Maciejczyk, Bartłomiej Legucki oraz Adam Łokucijewski.

Podopieczni Daniela Piechala do meczu z Błotnicą podeszli bez dwóch ważnych dla zespołu zawodników. W kadrze na mecz zabrakło Damiana Kempki (5 bramek, 2 asysty) oraz Mateusza Hermanowicza (2 bramki, 2 asysty). Mimo to młodzi piłkarze już po 10. minutach prowadzili. Bartosz Jakubczak wyskoczył najwyżej w polu karnym i pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Michał Maciejczyk. Pomocnik GKS-u zakończył bieg strzałem i futbolówka wpadła do siatki. W drugiej odsłonie gry GKS udokumentował swoją przewagę strzelając dwa kolejne gole. Tym razem do bramki KS Błotnica trafili: Bartłomiej Legucki oraz Adam Łokucijewski.

W piątkowe popołudnie swój mecz rozegrali również orlicy GKS-u, którzy po dwóch wyrównanych pierwszych kwartach, koniec końców musieli uznać wyższość KS Błotnica. Wynik: 5:2 dla rywali, a obie bramki dla GKS-u zdobył Paweł Maliszewski.

Młodzicy GKS-u po zwycięstwie nad Błotnicą umocnili się na prowadzeniu. W najbliższy weekend, 5 maja podopieczni Daniela Piechala zagrają na wyjeździe z drugim w tabeli Drogowcem Jedlińsk.

GKS Belsk Duży – KS Błotnica 4:0 (2:0)
Jakubczak 10, Maciejczyk 20, Legucki 40, Łokucijewski 50

GKS (wyjściowy skład): 1. Mikołaj Borkowski – 6. Filip Kowalczyk, 7. Artur Piechal, 11. Bartłomiej Legucki, 4. Adam Łokucijewski – 2. Filip Tworek, 5. Jarosław Humennyj, 3. Michał Maciejczyk – 8. Bartosz Jakubczak (C).
Grali również: 99. Adam Wojtczak, 21. Mateusz Tworek.