Samorząd Sport

Mobilne miasteczko rowerowe w Belsku Dużym

Nauka znaków oraz przygotowania do karty rowerowej nie muszą być wcale nudne! Od grudnia Hala Sportowa przy Publicznym Gimnazjum w Belsku Dużym jest wyposażona w mobilne miasteczko rowerowe.

Pierwszy raz mobilne miasteczko przetestowano w czasie ferii zimowych. Podczas wydarzenia “Sportowe ferie 2019 w Belsku Dużym” można było doskonalić technikę jazdy rowerem. Zajęcia dla dzieci z terenu gminy prowadził Kierownik Hali Sportowej, Marek Szewczyk. Pierwszego dnia spotkań, o ruchu drogowym mówił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu – podinsp. Radosław Kaczmarek.

Zakup mobilnego miasteczka rowerowego został sfinansowany przez Samorząd Gminy Belsk Duży. W jego skład wchodzą gumowe maty, na których wyrysowana jest droga, sygnalizatory świetlne oraz mini znaki drogowe. Z naszych informacji wynika, że takie miasteczko jest ewenementem nie tylko na skalę powiatu, ale także województwa mazowieckiego. Od teraz zdające na kartę rowerową dzieci będą mogły uczyć się w profesjonalnych warunkach!

jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *