Edukacja

Moc atrakcji dla uczniów

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. To doskonała okazja by uczniom dać chwilę wytchnienia.

We wtorek, 15 czerwca 2022 roku boiska przy PSP im. UNICEF w Lewiczynie zamieniły się w miejsce pikniku dla uczniów. Tego dnia rada pedagogiczna oraz rodzice zadbali o wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły – Justyna Błońska. Bardzo gorąco witała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska, Sekretarz Gminy – Renata Ostatek czy Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik. Najwięcej słów poświęciła tym, dla których zorganizowano piknik – tj. dzieciom z lewiczyńskiej szkoły.

Całe wydarzenie rozpoczęło się w tanecznym stylu. Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci, które uczęszczają na zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez szkołę tańca “Emotion”. Przy gromkich brawach zgromadzonych dziewczynki i chłopcy zaprezentowali ciekawy wachlarz umiejętności, a wszystko zwieńczyli piękną cha-chą!

Zabawy i rózne konkursy dla dzieci prowadził Wodzirej Arek. Najmłodsi z uśmiechem na ustach rywalizowali w bardzo ciekawych konkurencjach. Tego dnia była również możliwość pozjeżdżania na dmuchańcach. Furorę robiły malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki oraz tatuaże, do których ustawiały się długie kolejki. Popularnością cieszyły się także wata cukrowa czy popcorn, o który zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich “Na Obcasach” w Lewiczynie. Kiedy jednak brakowało energii można było posilić się kiełbaską z grilla czy skosztować pysznych sałatek, ciast i owoców.

W międzyczasie w sali gimnastycznej toczył się bardzo zacięty mecz w siatkówkę. Reprezentacja uczniów PSP im. UNICEF w Lewiczynie stanęła naprzeciwko nauczycieli i rodziców. Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce lepsi okazali się Ci drudzy, którzy wygrali 2:1. Wynik jednak był sprawą drugorzędną, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i aktywność fizyczna. Na zakończenie podzieleni na kilka zespołów uczniowie grali w nieco zmienioną wersję podchodów.

Ten dzień, piękny i słoneczny, upłynął uczniom z Lewiczyna w dobrej atmosferze. Na twarzach dzieci było widać uśmiech i zadowolenie, a to jest najważniejsze!

Urząd Gminy w Belsku Dużym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *