Sport

Mocne uderzenie. GKS wygrywa z Megawatem

Już ponad rok GKS Belsk Duży jest niepokonany na własnym boisku! W niedzielne popołudnie podopieczni Adama Czarneckiego wygrali 7:0 z Megawatem Świerże Górne.

Belski zespół spotkanie rozpoczął w nieco zmienionym ustawieniu. Ze względu na drobne urazy oraz sprawy osobiste nie mogło wystąpić bowiem aż sześciu podstawowych zawodników. Eksperymentalnie wyglądała m.in. linia obrony.

Goście ze Świerży Górnych spotkanie mogli rozpocząć doskonale. Już w pierwszych minutach meczu stanęli dwa razy przed bardzo dobrymi sytuacjami, lecz nie potrafili zamienić ich na bramki.

W końcu do głosu doszli jednak gracze z Belska Dużego. Po dobrej zespołowej akcji w 26. minucie w pole karne wpadł Rafał Maciak. Ze strzałem kapitana GKS-u poradził sobie bramkarz przyjezdnych, lecz przy dobitce Mateusza Prokopczyka był już bez szans. Kolejne trafienie podopieczni Adama Czarneckiego dołożyli kilka chwil później. Po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Mateusz Noga. Skrzydłowy zacentrował w “szesnastkę”, a tam doskonale odnalazł się Krystian Onuczyński, który podwyższył stan meczu.

Druga odsłona gry rozpoczęła się od szturmu belskich graczy. W przeciągu sześciu minut golkiper Megawatu musiał wyciągać piłkę z siatki aż trzykrotnie. Bramki na swoim koncie zanotowali kolejno: Rafał Maciak, Mateusz Prokopczyk i Filip Kowalczyk.

Dobra passa GKS-u trwała. Doskonale z dystansu przymierzył w 68. minucie Krystian Onuczyński. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył natomiast chwilę później Rafał Maciak. Wynik oczywiście mógł być nieco wyższy, lecz szwankowała skuteczność. Dobre okazje mieli rezerwowi, ale nie potrafili przekuć ich na trafienia.

Podopieczni Adama Czarneckiego więc w dobrych nastojach zakończyli weekend. Dzień wcześniej triumfowali natomiast młodzi piłkarze GKS-u z rocznika 2005 (i młodsi), którzy na wyjeździe pokonali GKS Iskrę Gózd.

GKS Belsk Duży – Megawat Świerże Górne 7:0 (2:0)
Prokopczyk 26, 51; Onuczyński 31, 68; Maciak 48,74; Kowalczyk 54

GKS: Załęski – Krawczyk (46, Kołosowski), Bocheński, Witkowski, Rybiński – Kowalczyk (70, Górzyński), Maciak (C), Onuczyński, Bilski, Noga (55, Franczak) – Prokopczyk (75, Kowalski).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *