Sport

Mogielnica wygrywa siatkarskie zmagania!

Za nami I Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Belsk Duży. Po dniu pełnym emocjonujących zmagań triumfowała ekipa z Mogielnicy.

W zmaganiach udział wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Rozgrywano sety do 15 punktów i dwóch wygranych.

W grupie A najlepszy okazał się zespół Chassmi Kibice Lubie Belsk Duży. Miejsce premiowane awansem wywalczyła również ekipa Szalonych Promili. W drugiej grupie najlepiej poradziła sobie drużyna Mogielnicy oraz Setkarzy.

Po fazie grupowej przyszedł czas na półfinały. Swoje mecze wygrały drużyny: Chassmi Kibice oraz Mogielnica i to te ekipy zmierzyły się w finale!

Mecze o miejsca toczyły się do 25. punktów w secie. Spotkania te jednak miały jednostronny przebieg. W małym finale lepsza okazała się ekipa Szalonych Promili. W finale Mogielnica pokonała ekipę Chassmi Kibice Lubie Belsk Duży 2:0!

Półfinały:
Chassmi Kibice Lubie Belsk Duży – Setkarze 2:0 (18:16, 15:8)
Mogielnica – Szalone Promile 2:0 (15:5, 15:13)

Mecz o 3 miejsce:
Setkarze – Szalone Promile 0:2 (20:25, 19:25)

Finał:
Chassmi Kibice Lubie Belsk Duży – Mogielnica 0:2 (16:25, 18:25)

Po rywalizacji przyszedł czas na wręczenie nagród. Nagrodzonym gratulowali Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski oraz Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, mistrz świata z Meksyku (1974) i mistrz olimpijski z Montrealu (1976) – Włodzimierz Sadalski.

Wręczono również nagrody indywidualne. Najlepszą siatkarką zmagań wybrano Kamilę Miazgę z drużyny Setkarze, zaś siatkarzem Dawida Michalaka z Mogielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *